Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autó erősítőn 1 ch-son "monobl...

Autó erősítőn 1 ch-son "monoblokk" on miért 2 db + és 2db - hangszóró csatlakozó van?

Figyelt kérdés
Monoblokkon 1 ch, autórerősítőn 2 + és 2- hangszóró kimenet van, miért van rajta 2 hangszórókimenet ha 1 csatornás?
2014. okt. 26. 08:32
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:

azért mert így kényelmesebb rárakni dupla tekercses nyomót valamint ha pl 2db egytekercses nyomót hajtasz vele párhuzamosan kötve akkor is 4 szál kábelt kell bekötnöd.

így nem egy helyre kell bezsúfolni.

2014. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt jelenti hogy 2 db 4 ohmos hangszórót belelehet kötni az 1 ch-s monoblokkba? és ugy lessz 2 ohmos?Mert az erősítő tud 4-2-1ohmot.
2014. okt. 26. 10:48
 3/12 dirtboy ***** válasza:

így van,az lényegében 1 csatorna csak kettő csatlakozással.

nálam is ugyan így van és párhuzamban a két nyomó.


de egyébként összességében nem csak két nyomót lehet berakni,a lényeg hogy végeredményben 1-4ohm közt maradj.

pl 4db 4ohmos nyomót is be lehet kötni 1 illetve 4ohmra attól függően hogy miként kötöd be őket. /bár azt megjegyzem hogy 1 erőről 4 nyomó hajtásához igen csak erős monoblokk kellene/

2014. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mi a külömbség zeneileg 2 és 4 ohm között? szóval jobban megérné két ugyan olyan tipusú nyomót rákötni és akkor 2 ohmos lenne, vagy 1 db 4 oohmos? Mi lenne a külömbség? ha 2 nyomó lenne rajta 2 ohmon vagy 1 lenne 4 ohmon?:)
2014. okt. 26. 11:37
 5/12 dirtboy ***** válasza:

nem hallanál minőségbeli különbséget,2ohm még teljesen jó zenélni.

két nyomóval viszont ugye nagyobb hangnyomás érhető el,persze ez csak akkor szükséges ha ízlésednek a mostani nem felel meg,van akinek egy zárt ládás 25cm-es nyomó már bőven elég mélyet ad.

egyéni ízlés kérdése a dolog.


először próbáld ki egy értelmes 4ohmos 30cm-es nyomóval hogy milyen,ne vegyél kapásból kettőt ha nem vagy benne biztos hogy 1db kevés.

2014. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, Hát kipróbálási lehetőség baráti társaságomba egy dld 30 cm 500+ os láda lenne csak . Illetve ezeket a kicker hangszórók érdekelnének engem, Kicker CWD122 pl kinézetre nagyon tetszik, egyszer hallotam szolni is egy ilyet, csak nem nagyon ismerem őket, hogy mégis hirnévre jóak-e vagy nem. Van belőle duplatekercses is.
2014. okt. 26. 15:29
 7/12 A kérdező kommentje:
De szivesen meghallgatnám tanácsodat, hogy 20 e forint értékben milyen hangszórót ajánlanál, ami ugy mond "bevált, vagy kiemelkedő a többi márkától. Mindenféleképpen épiteni szeretném neki a ládát.
2014. okt. 26. 15:41
 8/12 dirtboy ***** válasza:

a kickerek nem valami elterjedtek,elég érzéketlennek is,én nem választanék magamnak olyat az tuti.

20ért boltból szerintem a jbl gt5-12őt választanám.


egyébként milyen erősítővel fogod meghajtani?

2014. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy MAC AUDIO MPE 1.0 XL típusú erősítőm van 1 hónapos, új. Erre keresnék alkalmas mélynyomót, Persze láda saját készítésűnek szeretném. De mindig is tetszettek azok a ládák amikbe két mélynyomó mosolyog:) Illetve ha már itt tartunk, Kondenzátort érdemes e mellé venni? Kell e ehez az erőhöz kondenzátor?Aksim 55 ah.
2014. okt. 26. 19:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi ha butaságokat irok, vagy kérdezek annyira nem értek hozzá, Baráti társaságom azt tanácsolja hogy mindenféleképp vegyek, szerelje mellé kondit. Kocsit bekábeleztettem. Láda nélkül fölösleges még bekötni, de én ugy gondolom nem ártok semmit neki ha kondi nélkül szerelem össze egy darabig, mert ahogy olvastam közepes Hificuccokhoz már ajánlott.
2014. okt. 26. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!