5.1 szettemet szeretném összekötni asztali számítógépemmel. YPbPr kábellel összetudom kötni a géppel vagy teljesen felesleges? és maradjak a sima jack megoldásnál?

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 11:28
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szett (egész pontosan milyen bemenetek vannak raja) illetve, hogy a PC-den milyen kimenetek vannak.
2014. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

időközben rá jöttem hogy hülyeséget kérdeztem mivel a pc hangkártyája 3.5 jack szóval nem lesz jó szerintem

itt a házimozi:

[link]

2014. nov. 4. 11:45
 3/11 Tengor ***** válasza:
5.1-et a Digital IN-en fogsz tudni bevinni. Ehhez ha jól gondolom egy Jack-RCA kábel kell és az, hogy a PC a jack kimenetén tudjon digitális jelet kiküldeni.
2014. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tudnál nekem egy képet küldeni milyen kábel kell pontosan? mert nem nagyon értek hozzá sajnos de szeretném a legjobbat kihozni a hangzásból, ja és 5.1 képes a hangkártyám mert ha jól tudom ez fontos
2014. nov. 4. 11:53
 5/11 anonim ***** válasza:

ez nem ilyen egyszerű... csak digitálisan képes (ha képes) fogadni 5.1-es jelet az erősítőd. (ennek utána kell nézni hogy képes-e rá)

ha igen, akkor pedig inkább az alaplap hátsó kivezetései között keress egy rca aljzatot. ha nincs akkor ciki a helyzet, mert valószínűleg TOSLINK sincs, de ahhoz is átalakító kellene már szóval egy szimpla vezetékkel ezt nem fogod tudni akkor megoldani.

2014. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tehát: ha nincs az alaplapon (többnyire narancs színű) rca digitális hangkimenet vagy az erősítőd nem tudja digitálisan az 5.1-et fogadni akkor csak költséges megoldásokat tudok mondani
2014. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs. Tehát akkor marad a sima rca-jack megoldás

Köszönöm a segítséget!

2014. nov. 4. 12:14
 8/11 A kérdező kommentje:
narancs színű van de jack csatlakozó. elnézést ha hülyeségeket beszélek nem értek hozzá:D milyen megoldások léteznek?
2014. nov. 4. 12:17
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez a házimozi adatai:

DTS 5.1 - Dolby Digital 5.1 és Pro Logic hang, 2 * audio + video input (RCA), 1 * audio + video output (RCA), 1 * component out (RCA), 1 * digital in(!) koaxial, 1 * s-video out, 1 * video out (RCA), 1 * av(1) out (euro scart), 1 * woofer out (RCA) + FM és AM antenna.

2014. nov. 4. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:

házi módszer, hogy a cdrom audio alaplapi audio csatlakozójáról kinyerhető a jel, deeee... nem olyan egyszerű ez sem és inkább hozzáértőbbeknek ajánlom csak.


[link] valami ilyesmire lenne szükséged, de ezt nem tudom itthon hol találsz.


ha a hangkártyád jelez digitális hangkimenetet akkor lehet az egyik jack csatlakozó tud úgy is működni ehhez van jack rca átalakító


ha nem akkor másik hangkártya kéne

2014. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!