Sony PlayStation4 vagy PC?

Figyelt kérdés

Mielőtt még valaki leírná, azért írom ki ebből a kérdésből az ötezrediket, mert egyszerűen nem tudok dönteni fixen.


A mostani szitu:

-Van egy 90.000-es gépem, 19"-es monitor, és szimpla hardverek, szal nem gamer

-Van egy 102cm-es Samsung Smart TV-nk


2 lehetőség van:

A TV-hez veszek PS4-et, hangrendszert stb, és mehet a menet, mellé egy laptopot.


Vagy veszek egy 230.000-es gamer PC-t, ezen kívül hozzá a megfelelő monitort, és hardvereket, ami kétségtelenül a többszöröse lenne a PS-nek, de az ár most ne legyen szempont.


PS4 viszont semilyen ismerősömnek sincs, persze multiznék is vele, és az a baj, hogy drága a játék hozzá.

Ezenkívül valaki elmagyarázná, hogy hogy működik a multiplayer?

Igazából a battlefield, meg cod és társai játékokat szeretem, néha minecraftozunk, meg ilyeneket.

Meg persze ha van valami új dolog, akkor SZINTE akármi leköt.


Nem tudom, melyik érné meg NEKEM a legjobban.

Ha valami információ még kell, akkor írok.


Mert amiatt van döntésképtelenségem, hogy annyira vonzzanak azok a jó kontrollerek, meg a nagy TV, meg hangrendszer, hogy nem igaz.

De 2 havernak xbox 360 van, a másiknak PS3.


Persze azért emellett vennék egy vidikarit a gépbe, meg kicsit jobb cuccokat és ott is tudnánk tolni, a BF4-et ott is kitolná, de nem tudom


Szerintetek inkább a haverokkal multi, meg szebb grafika, meg könnyebb irányítás vagy egy játékra tervezett új konzol, mellette pedig azért a gép is lenne fejlesztve mértékkel.



2014. nov. 11. 01:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mivel apádék szarásig vannak így egyértelmű, h PC, azt is rá lehet tolni a TV-re.

Ha meg valami elavul akkor fejleszted.

Ennyi.

2014. nov. 11. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha fontos a grafika, akkor mindenképp PC, más szóba sem jöhet. Nem ronda a PS4 sem, de azért nem tart ott, mint egy igazán komoly PC.

PC előnye még a jóval olcsóbb játékok, az ingyenes multi, a fejleszthetőség, szóval olcsóbbra jössz ki vele, és tovább jó a fejleszthetőség miatt.


Kontrollert ugyanúgy vehetsz PC-re is, bár ha jól tudom azért nem minden játék támogatja, de a többség úgy tudom megy vele, és ugyanúgy rákötheted a TV-re és hangrendszerre is.


Konzolok mellett talán két dolog szól:

- maga a konzol ára olcsóbb (de aztán a játékok miatt drágábbra is jön ki, PS3 esetén már nem, mert ott használt játékokkal nagyon olcsón ki lehet jönni, de PS4 még túl új, nem igazán indult be a használtjáték piac)

- exkluzív játékok. Természetesen PC-re is van sok exkluzív játék, de ha neked mondjuk Killzone, Infamous, Gran Turismo, Uncharted meg ilyenek tetszenek, akkor hülyeség lenne PC-t venni

2014. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"szóval olcsóbbra jössz ki vele, és tovább jó a

fejleszthetőség miatt."


Jah azért van az, h a játékosok 90%-a még PS4 szintet se lát, mert a gépe hiába drága, kevés.

Gta4, de kíváncsi leszek januárban hány pc gamer fog ultrán játszani az V-tel, mert nem sok az biztos.....

2014. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igazából nem vagyunk szarásig, magamnak kell gyűjtenem rá, a TV-t vették csak meg mivel közös, de a többi saját.

Meg max. a hangrendszert vennék meg, mert az megint közös, de PS meg PC az már saját.


Akkor azt mondjátok PC?

2014. nov. 11. 13:01
 5/15 anonim válasza:
Amennyiben hosszútávon fent tudsz tartani egy jó PC-t, akkor felejtsd el a konzolokat. A 3 dolgot, amit említettél (joystick, tv, hangrendszer) mind-mind alkalmazható pc-n is (mivel én is így használom a számítógépem). Feltételezem dolgozol, így annyira nem necces havonta félretenni pár ezrest, amiből aztán időnként dobsz egy kis szteroidot a gépbe.
2014. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát ha veszek egy ilyen gépet, akkor leghamarabb 2 év múlva tudok bele venni még esetleg egy ugyanolyan 2GB vidikarit, amit kinéztem bele, aztán sorba a többit kb. évente.

De mivel friss lenne, az első alkatrész csak minimum 2 év

2014. nov. 11. 19:22
 7/15 A kérdező kommentje:

Én igazából PC mellett csak a kezelhetőség, és a haverok miatt vagyok.

A többi lényegtelen.

Ez a kettő mennyire nyomós érv, hogy megmásíthatja a véleményem?

2014. nov. 11. 19:49
 8/15 A kérdező kommentje:

Meg azért magában jól hangzik az hogy nagy TV, házimozi, PS4, mellettem egy laptop, amin közbe beszélgethetünk a haverokkal, max nem együtt játszunk, de általában tényleg így van, hogy külön játszunk csak dumálunk.

Meg néha lenéznek, aztán játszunk együtt ha van 2 kontroller, ez így nagyon is jól hangzik, meg azért a mostani gépembe még bele egy 1GB vidikari, és a BF3-at elviszi fullon, amit meg is vettem már rég.


Ezért vonzz annyira ez a PS, de nagyon rizikós....

2014. nov. 11. 19:56
 9/15 A kérdező kommentje:

lenéznek azt úgy értem hogy eljönnek, leugranak nálunk amikor épp hétvége vagy szünet van.


Viszont egy kis hátrány a PS ellen van, de ez már egyénfüggő, az hogy ha TV-zni akarnak, akkor fel kell állnom.


Amúgy szerintem ebből levontátok, hogy nem vagyok még felnőtt, de:


Jól tanulok, cserébe megveszik amit kell, pl ruhát, meg ami éppen szükséges.

De viszont ha van egy márkás cipő, attól az ártól gyűjtenem kell a cuccaimra, és idén volt a ballagásom, és ott is kaptam azért, meg karácsony stb. meg most nyári munka is szóba jöhet mert nyáron leszek 16.

Most jöhetnétek azzal is, hogy költsem értelmesebb dologra, nyugi, mindig muszáj, és nagy nehezen van meg csak a pénzem a nagyobb cuccokra, mint ezek.

De ebbe ne menjünk bele.


A kérdés során leírt véleményeim, kérdéseim alapján melyik lenne alkalmasabb?

2014. nov. 11. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én konzol párti vagyok. Engem nem érdekel a csili-vili UHD grafika 120fps és hasonlók. Ne szaggasson és kész ennyi nálam az elvárás, ha élvezem a játékot akkor kicsit csúnyábban is élvezni fogom. Van egy asztali gépem böngészésre és otthoni munkák elkészítésére,...

Miért pont konzol?(PS4)

-Olcsóbb

-PS5-ig az összes PS exlusive és multiplatform fog rajta futni. (Értelem szerűen Xbox exlusive [Halo], számítógép exlusive [World of Warcraft] játékok nem)

-Havi rendszerességgel "ingyen" játék (PS+ vagy Gold előfizetés mellé ajándék)

-Beépített blu-ray lejátszó

-Egyszer megveszed (olcsobb mint a gép) és nem kell/lehet benne semmit sem cserélni.

PC mellett:

-Olcsóbb játékok

-Jobb grafika/teljesítmény érdekében bármikor cserélhetsz alkatrészt

Könnyebben törhető rá játék (valakinek ez szempont)

-Multiplayerhez nem kell előfizetés (ps+ vagy gold)

-Irányítás sok embernek könnyebb PC-n

-MMORPG,RTS műfajok 99% PC exlusive-ok


Neked kell dönteni...

2014. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!