Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A számítógép nem indul el, mi...

A számítógép nem indul el, mi lehet a probléma? Információk lent.

Figyelt kérdés

A minap éppen a számítógépet használtam, amikor egyszer csak fekete lett a képernyő, majd valami fekete alapon fehér betűkkel a BIOS-szal kapcsolatos dolgokat írt ki. Innentől kezdve a számítógép nem kapcsol be. (Felzúg, világít a bekapcsológomb, de a képernyő fekete. Sípolást nem hallani, tehát nem videókártya baj lesz, hanem valószínűleg BIOS probléma.) NEM kötöttem be új hardvert és NEM telepítettem új szoftvert. Az operációs rendszer Windows Xp, és nem eredeti(de most komolyan, kinek az?), tehát nincsenek ehhez járó ilyen-olyan lemezek.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. nov. 11. 15:52
 1/5 levis56 válasza:
Mivel nem írsz konfigot csak tippelni tudok. Ha két VGA van a gépben,integrált és dedikált akkor a jelenlegiről kösd át a monitor csatit a másikra és úgy próbáld. Lehet,hogy a Biosban át kell állítani a gpu használatot az új beállítására habár ez újabb lapokon ez automatikus,a Biosban a GPU priority vagy hasonlót keress. Ha nem jó,mivel a Bios hibaüzenetet nem tudom akkor Bios reset,ha nem tudod,hogy kell akkor az alaplapi elemet vedd ki kikapcsolt állapotban várj 10 percet indíts rá majd kikapcs,elem vissza.
2014. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a BIOS resetet, ahogy mondtad. Nem segített. Bár még így sem működik, én mégis a BIOS-ra gyanakszom amiatt a hibaüzenet miatt, amit a kérdésben leírtam. Pontos buildet (ha lehet ezt az ezeréves izét annak nevezni) nem tudok így, hogy nem férek hozzá a géphez, de annyi biztos, hogy az alaplap Gigabyte GA-G31M-S2L, a videókártya pedig ATI RADEON 4650. Nem egy mai darab, de eddig működött. Megpróbáltam másik monitorral, ugyanúgy No Signal. Megpróbáltam az integrált videókártya csatlakozójával, de megint csak No Signal. A BIOS-hoz nem férek hozzá, mert a nyó szignyál a gépnek jobban tetszik.
2014. nov. 12. 15:10
 3/5 levis56 válasza:
A leírtak alapján marad az alaplap,HDD,táp.
2014. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én az ilyenek mestere.... Inkább úgy döntöttem, hogy szakemberhez fordulok. De azért köszi a segítséget, minden kommentedre ment a zöld pacsi. :D
2014. nov. 13. 17:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Nah, itt lennék. A gép baja egy vírus volt, amely tönkrevágta az alaplapi chip(set)et. Remélem ezzel tudtam segíteni másoknak.
2014. dec. 1. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!