Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 50 000 Ft környékén androidos...

50 000 Ft környékén androidos vagy windowos tabletet érdemes venni? (teljes verziójú windowsra gondoltam [x86 os ha jól tudom igy hívják? ]kb 1 gb rammal hogy fut? ) melyik a jób melyikre érdemes költeni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 28. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, x86-osnak hívják a "normális" Windows-os verziót.

Van pár elég jó darab már ennyiért, de mindegyikben 1 giga RAM van, az Windows-nak azért kevés.


50k-ért viszont olyan túl jó Androidos tablet nincs, 10"-esek közül meg pláne.

2014. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem muszály 10 colos nak lennie :) nem is szeretnék tul nagyot 8" ra gondoltam de a 7" is megteszi
2014. dec. 28. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Ennyiért inkább Androidos táblát nézz. Használtan ajánlom az LG G Pad 8.3-mat, és a Nexus 7 2013-as variánsát.
2014. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Windows. Az android nem alternatíva, főleg ICS óta, mert azóta egyre szarabb.
2014. dec. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem ilyen van és nagyon jó ,jó hangzása van és szép képe van .lehet vele játszani is . [link]
2014. dec. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért azt leírhattad volna, hogy mire lesz használva! Windows párti vagyok én is kb. 2 hónapja. :D

Előtte csak androidos eszközeim voltak, de teljesen más kategória a windows, még az olcsó készülékeknél is. Abszolút minden zökkenőmentes, már ha tabletnek használod. Ha ezzel akarsz photoshopolni, meg desktop játékokkal játszani, akkor nyilván vannak korlátai. Játékra az árkategóriában az androidot tudom ajánlani. Ha windows tablet, s csak ált. célokra használod, pl. net, közösségi oldalak, youtube stb. akkor totális tévhit, hogy nem elég az 1GB RAM. Én is 1GB/16GB-os tabletet használok, alaphelyzetben marad kb. 6GB szabad helyed, ha nem frissítgeted a windows-t, ha frissíted, ez kb. 3GB-ig le tud esni, de ez a tárhely leginkább csak a metro alkalmazások szempontjából játszik, szóval mondom, ha nem játékra használod, akkor még ez a 3GB is temérdek alkalmazásnak adhat helyet. Arra sem tértél ki, hogy külföldről rendelés játszik-e, mert áfásítva is sokkal jobban megéri most külföldről windows-os tabletet rendelni.

2014. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az edigi válaszokat a tabletett böngészére neten filmet nézni max nagyritkán játszani használlnám:youtobe,tube8 at szoktam nézni , de szerintem ezekre mindre 2 operációs rendszer képes.A Windows hogy,küzd a flasel ?gondolom azért a farmeramát visszi nem:D? Tudom nem ilyesmi játéra való,de írjátok le a windowsos ál rendesen asztali számítógép rendszervan akkor lehet kis gépigényű játékokal játszani nem?
2014. dec. 29. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha tudod, hogy "rendes asztali számítógép windows" van rajta, s hát tudod, akkor a flash-hez kapcsolódó kérdésre is tudod a választ. Nyilvánvalóan nincs gondja a flashel, hisz egy desktop windows van rajta.

A játék kérdéses, mert ha elvagy az online játékokkal, meg az ilyen kis p.cs játékokkal, mint a beachbuggy s hasonlók, akkor tökéletes számodra a windows is, ha játszanál komolyabb 3D-s játékokkal (itt még szintén metro játékokról beszélek, szal nem asztali pc-s játékokról) akkor is jó a windows, csak a 2GB ram már kötelező. Viszont tény, hogy androidon sokkal több játék érhető el, sokkal több az applikáció, s sokkal több az ingyenes applikáció, ugye a google hirdetésekért cserébe, no most windows-on értelemszerűen nincsenek google hirdetések, s így itt olyanokért is fizetsz, ami androidon reklámmal együtt de ingyenes.

Böngészésben a különbségek, androidon a flash kicsit komplikált, megoldható, de nem lesz tökéletes. A netes videók, ilyen-olyan filmmegosztók, amikre különböző online filmes oldalak épülnek, ezeket androidon kínszenvedés elindítani, 100+1 felugró ablakot kapsz, meg töltsd le ezt az alkalmazást stb, mire eljutsz a videóig, s ha elintéztél 6-7 jól irányzott bökést a teljes képernyő ikonra, akkor talán teljes képernyős lesz, s van esélyed arra is, hogy nem fekete képernyő fogad, hanem a filmből is látsz valamit. Androidon nincs silverlight, igaz már nem túl sok videómegosztó használja ezt a technológiát, de pl. az rtl most még mindig ezt használja.

Kis gépigényű asztali pc játékokkal lehet játszani, itt korlátot leginkább az szabja meg, hogy az intel grafikus része egy hulladék (szoftveresen), de ezt nálam okosabbak jobban, szebben letudják írni...

Én eddig csak platform szerű játékokkal próbálkoztam, mert még viszonylag friss a dolog, meg egyébként sem vagyok nagy játékos, ilyen volt pl. az angry birds, ami kiválóan működik érintőképernyővel is, annak ellenére, hogy egérben gondolkodott a kiadó.

Játéknál én elvagyok a régi nintendo s sega játékokkal (emulátorral), az az én gyerekkorom, s még most is jó kikapcsolódásnak tartom a régi 8-16bites játékokat.

2014. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!