DIGI+ csomag "frissítése"?

Figyelt kérdés

Szinte biztos vagyok benne, hogy hülyeséget fogok kérdezni, úgyhogy ne hurrogjatok le túlságosan légyszi. :)

Karácsonyra megleptek a szeretteim egy szuper, új TV-vel, amiben beépített DVB-T2 tuner van. A problémám, hogy úgy tudtam az előfizetett DIGI+ csomagban 96 digitális és 21 HD adás van, legalábbis a honlap szerint. Persze én még nem ezekkel a kondíciókkal kötöttem meg évekkel ezelőtt a szerződésem, de gondoltam ezt is frissítették azóta, ahogy az internetem is 20/10-ről maguktól, ingyen emelték 50/30-ra.

A TV-t kipróbálva egyetlen HD adást sem talált, 64 analóg csatornám van és kifújt.

Kérdésem, hogy a tévé tunere nem kompatibilis a digivel, vagy csak szimplán a régi kondícióknak megfelelően kapom még a szolgáltatást?

Nap végén fogom zaklatni a digit is majd, csak most melózom még és gondoltam addig informálódom, hogy ne legyek teljesen sík hülye a témában. :)



2014. dec. 29. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A DVB-T tuner a földfelszíni digitális(tetőantennás MINDIGTV) adások vételére alkalmas.

A DIGI+szolgáltatás igénybevételéhez DVB-C tunerrel kell rendelkeznie a tv készüléknek.

2014. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...opsz...Műholdas vételre pedig DVB-S tuner szükséges...
2014. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A DVB-T illetve C tuner tulajdonképpen együtt jár. A legtöbb ( sőt, szinte az összes ) új tévében van mindkettő.

A DVB-S már egy speciálisabb dolog. Annak a csatlakozója is más mint a DVB-T/C -nek. Általában csak a drágább tévékbe szokott lenni.

Mivel írtad hogy 96 SD és 21 HD adás van ezért feltételezem hogy digitális kábeltévéről van szó ( ugyanis műholdon csak 64 SD és 9 HD csatorna van ).

Ebben az esetben csak rádugod a kábelt a tévére és indítasz egy DTV keresést.

Ha nem megy írd le a TV pontos típusát is.

2014. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Megtaláltam egy másik kérdéses is ahol írtad a TV típusát.

Az a TV nem Magyarországon lett forgalomba hozva, ezért nem is a magyar szabványoknak kell megfelelnie. Itthon csak a MinDig TV/MinDig TV Extra működne vele set top box nélkül. A DIGI vételéhez kéne az a box.

A legegyszerűbb az lesz ha felhívod a DIGI ügyfélszolgálatát.

2014. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!