Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a probléma az internetemmel?

I.B.T. kérdése:

Mi a probléma az internetemmel?

Figyelt kérdés

Nos, a probléma az az, hogy a tplinkem nem látja a WAN csatlakozót. De leírom az egészet mert bonyolult:

Leszögezném, hogy az internetkábelt nem szoktuk húzogatni.

Egy hete kezdődtek kb a problémák. A tplinkbe be volt dugva az netkábel. A routeren egyszer kihunyt az a jel ami azt mutatja h a netkábel csatlakoztatva van. Kihuztam belőle majd bedugtam a számítógépbe. Viszont csak nehezen ismerte fel, sokszor kellett csatlakoztatni mire "stabil" lett. Ugyebár világítania kellene de ehelyett: pislog a fény a csatlakozónál. Mint írtam ha relatíve sokszor csatlakoztatom akkor utána nincs probléma a gépnél. Arra gyanakodtam, hogy biztos a kábellel van a probléma. Eszembe jutott ha azzal van akkor bedugom a laptopba és ha ott sem észleli akkor.. Legnagyobb meglepetésemre ott tökéletes volt. Na mondom akkor mi a probléma? Következett a tplink. Megfogtam és azt a csatlakozót ami a linket és a gépet köti össze bedugtam a WAN helyére ÉÉSS működött. Látta a gép, hogy a tplink csatlakoztatva van(ugyebár egyik vége a gépbe másik a WAN helyére). Na és akkor most mivan? Ki fogjuk hívni a neteseket de inkább megkérdem hátha tapasztalt valaki ilyet.


Összegezve:

-netkábel: a tplinkben és a számítógépben alig-alig működik de a laptopban tökéletes

-tplink: nincs a WAN csatlakozóval hiba

-számítógép netcsatlakozója: ha a tplink csatlakozóját dugom be akkor tökéletesen világít.


Van valakinek tippje?



2015. jan. 23. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azért megpróbálnék egy router resetet és újrakonfigurálást!
2015. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most addig próbáltam míg érzékelte a tplink. Gyorsan csináltam egy resetet, most jó... de majd holnap ilyenkor tudok csak biztosat mondani:D
2015. jan. 23. 21:09
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Azért így normálisan nem illik összeesnie egy routernek. A kábel nem feszül, törik, ahogy be van dugva?
2015. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem feszül/törik meg sehol. Most is fent áll a probléma de a netesek nem jönnek... 1 hete várom őket...

Most a laptopról vagyok és tökéletesen csatlakozik az internet. Viszont mikor a gépbe dugom be akkor egymás után írja ki ezeket: "egy hálózati kábel nincs csatlakoztatva / csatlakoztatva. Olyan minta nem érintkezne rendesen DE laptopban meg fasza.

Biztos, hogy a kábellel van a probléma (vagy passz) mert ha a tplinknek a csatlakozóját csatlakoztatom akkor normálisan történik minden.

2015. jan. 31. 11:13
 5/6 A kérdező kommentje:

+ az utóbbi napokban ha eltöltöttem egy olyan órát azzal hogy csak ki és be dugdosom a net kábelt akkor meg egyszer csak normálisan csatlakozott. Mikor kikapcsoltam a gépet vagy valami akkor ismét nem volt.

KOMOLYAN mondom nem tudom a mi lehet probléma. Míg nem volt hibás semmilyenfajta internetbeállításhoz nem nyúltam hozzá még a kibeb**szott kezdőlapot sem változtattam meg

2015. jan. 31. 11:19
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Akkor mégis a kábelben lesz valahol a hiba. Nekem volt hasonló jelenség, amikor az egyik vezeték elkezdett kettéválni. Attól függően, hogy bedugás után hogyan érintkezett, hol volt kapcsolat, hol nem. Szerencsére látszott a probléma, az első boltban újraklimpeltettem.
2015. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!