Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 800Wattos mélynyomóhoz...

Egy 800Wattos mélynyomóhoz nekem milyen lenne a legjobb láda?

Figyelt kérdés

Nemrég rendeltem egy 800 Wattos mélynyomót, és körbe kérdeztem hogy milyen láda legyen hozzá de konkrétan senki nem tudott irányt adni így most a ti segítségetek szeretném kérni. Mélynomó: Pyle PLPW8D 800 Watt. A lényeg hogy kis helyem van a ládához. Egyesek azt mondják hogy a zárt láda adja le szépen a mélyet viszont ahoz nagy hely kell, a reflexcsöves viszont "kopogósan" szól de kicsi hely kell. Szóval hány literesnek kellene lennie a ládának ha zárt illetve ha reflexescsöves? (L+ cmxcmxcm is érdekel)

Erősítő valószinüleg egy 800wattos Boss lesz, a fejegység pedig egy Pioneer DEH1500UBB (ha számít)



2015. febr. 1. 18:45
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:

arra rá engedsz 800W elolvad, 400W rms tehát max 400at érdemes neki adni azt talán még bírja majd.

a láda dolgot rosszul tudod a zárt láda kisebb méretű mint a reflex.

hogy melyiknek van jobb hangja meg olyan dolog hogy elfogadottan a zárt számít szebbnek de nekem pl a reflexek hangja tetszik jobban,persze jó nyomó kell és megfelelő erősítő hogy egy reflex hangja jó legyen,plusz egy jól megépített láda persze.


thiele/small paraméterit nem látom a pyle oldalán.

helyhiány híján zártban próbálkozz és 32literrel.

2015. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elolvadna a mélynyomó? Na ilyet sem hallottam még. Olyat már mondtak hogy lefüstölt mert nem bírta, meg túlmelegedett. Azért gondoltom a 800Wattos erősítőre mert mondták hogy legalább akkora legyen az erősítő mint a mélynyomó hogy le tudja adni azt a teljesítményt. Akkor ez hülyeség?
2015. febr. 1. 20:30
 3/18 A kérdező kommentje:
ezt találtam a nyomóról: [link]
2015. febr. 1. 20:32
 4/18 dirtboy ***** válasza:

Az elolvadnát nem gondoltam hogy szószerint veszed.

Leégne a tekercse attól.

Arra az erősítőre lennék még kíváncsi amivel ennek a 4ohmos nyomónak adnál 800W ott.

Ugyebár erőnél is rms adatot kell nézni,4ohm-on 800Wrms azért nem kevés.

2015. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

hát jó még nem hallottam eddig ezt a kifejezést.

Akkor most azt mondod hogy kevés lenne az erősítő a mélynyomóhoz és nem tudná szépen meghajtani?

2015. febr. 1. 21:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Így zárójelben teszem hozzá, hogy 400watt olyan, hogy megmaradni nem lehet mellette. Itthon fogyasztásmérővel és sinusjellel hajtottam az erősítőmet, 160watt volt a max fogyasztás, amiből még lejön kb 40watt veszteség, tehát 120watt hangteljesítmény jött ki a hangszórókon. Kegyetlen hangos. Ennek a 4-szeresét nem szeretném kipróbálni. Inkább arra menj, hogy szépen szóljon.
2015. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 dirtboy ***** válasza:

/160watt volt a max fogyasztás, amiből még lejön kb 40watt veszteség, tehát 120watt hangteljesítmény jött ki a hangszórókon./


ne felejtsük ki hogy a hangszóróknak is van hatásfokuk,úgy nevezik érzékenység ami ugye azt jelöli hogy adott Wattal ami 1W mekkora hangnyomát volt képes produkálni 1méter távolságban.

tehát ez az adat az hogy milyen veszteséggel képes hangot képezni.

amúgy teljesen igazad van mert 400W-al elég komoly hangnyomást is el lehet érni.

2015. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 dirtboy ***** válasza:

/Akkor most azt mondod hogy kevés lenne az erősítő a mélynyomóhoz és nem tudná szépen meghajtani?/


hogy mondanám ezt mikor azt sem írtad hogy milyen erősítőt vennél neki?

annyit írtál hogy valószínű boss lesz,de melyik?

2015. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Valóban! elnézést. [link] Ilyet néztem, de még nem 100% hogy ilyen lesz.
2015. febr. 2. 16:39
 10/18 dirtboy ***** válasza:

ezt abszolút nem ismerem,infók is hiányosak róla.

van ahol nincs saját biztosítéka,egyik képen már van kettő aztán másik képen már csak 1 van.

belsejéről sem találtam semmi képet.

2015. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!