Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen első szettet érdemes...

Milyen első szettet érdemes venni a kocsiba mélyláda, erősítő és fejegység mellé?

Figyelt kérdés

Ki akarom cserélni a hangcuccot a kocsiba, de nem tudom hogy mi lenne az ideális. Nem nagyon értek hozzá, így nem akarom hülyeségre elcseszni a pénzt.

Elképzelésem a mélyládára egy Blaupunkt Gtb 1200, erősítőre pedig Pioneer GM-X424 lenne. Előre 13 cm-es hangszórót akarok, csak jobb oldalt a kesztyűtartó miatt kicsi a hely és az baj-e ha 4 csavar helyett csak 3-mal birom megfogatni? Vagy esetleg valaki tud-e valami megoldást erre (hangszóró kiemelés vagy más valami)?. A 10 cm-es az elég kicsi.

Fejegységre 15-20 ezret gondoltam, hogy abból mi lenne a legjobb? Márka függő nem vagyok csak USB és Aux kimenet legyen rajta meg igény szerint jól nézzen ki. Ebből és az első hangszórókból újat akarok venni.


Eddig egy aktív mélyláda volt a kocsiba, de gondolom a kábelek nem egyeznek meg egymással?!


A kalaptartóba is akartam hangszórót tenni, de több helyen olvastam hogy a fejünk mögé felesleges rakni. Helyette a többire költsem meg inkább jobbat venni?


Bármilyen javaslatot szívesen fogadok!



2015. febr. 2. 22:22
 1/8 Osynho ***** válasza:

Legfőbb javaslat: ne vegyél újat, főleg ne ilyen olcsó dolgokat.


Ezzel a subcsővel nem leszel sokkal előrébb, mint az aktív ládával (bár nem írtad, pontosan miről van szó). Erősítőből is érdemes egy kicsit erősebbet keresni, ha subot is hajtanál vele.


Hangszóró mögé mdf karikát szokás tenni.

2015. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mélyládával kapcsolatban jelenpillanatban is az van a kocsiban egy Sal xb-10 250wattos de csak a mélynyomó része a kalaptartóba rakva mert az erősítője bedöglött és így ki lett szedve a lábából. Amit írtam hogy érdemes-e a kalaptartóba rakni ha igen akkor 16 centisen gondolkoztam, természetesen új kalaptartóba... Az első hangszórók se mostaniak, de azért még így is szól viszonylag hangosan , recsegés, torzítás nélkül.
2015. febr. 2. 23:48
 3/8 Osynho ***** válasza:

És fejegységről hajtod azt a subot? :O


Nem érdemes kalaptartóba hangszórót tenni.

2015. febr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, arról.
2015. febr. 3. 05:39
 5/8 anonim válasza:

Már miért nem érdemes a kalaptartóba hangszórót tenni?

A rolls royce-ban is van.

2015. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Osynho ***** válasza:

Azért nem érdemes hátra hangszórót tenni, mert elrontja a sztereó hangképet, ráadásul, amit a hátsókra költenél, mehetne a rendszer többi elemére.


A Rolls-Royce-ban azért van hátul is, mert:


a) Az egyszeri vásárló arra izgul, ha 768db hangszóró szerepel a prospektusban, mert azt hiszi ettől, meg a kW-októl fog jól szólni

b)Az a hifi egy új autó árába kerül, így DSP-vel és az autó akusztikájának beállításával kiküszöbölték a fázishibákat, amit a sok hangszóró okoz.

2015. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

értem, azt hittem már a Bang and Olufsen nem ért hozzá :)


Egyébként elektromos zenénél van értelme a színpadképhez ragaszkodni?

2015. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Osynho ***** válasza:

A Bang and Olufsen egy prémium márka, náluk megfizeted a nevet és a külalakot is. Az A8-asokba is lehet rendelni tőlük hifit, nagyon jól is szól (állítólag), meg nagyon menő is a felemelkedő magas sugárzó, de azt a hangminőséget kb feléből meg lehet oldani. Persze, aki újan vesz ilyen autót, annak ez egy pipa az extralistán és le van tudva. :)


Elektronikus zenénél is több értelme van 2 normális hangszóró vásárlásának, esetleg az ajtók szigetelésének, erősítőnek, mint 4 db gagyibb hangszórónak. Egyébként engem ilyen zenénél is zavar a hátsó hangszóró. Persze, akinek ez a heppje, tegyen minden lukba hangszórót. :)

2015. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!