Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora ellenállású potmétert...

Suviking kérdése:

Mekkora ellenállású potmétert lehet bekötni egy telefonból kijövő (3,5-ös jack-en) jelre?

Figyelt kérdés
Egy olyan dolgot kell építenem, melyre rákötöm a telefont/DVD lejátszót, a csatlakozó után kell lennie egy hangerőszabályzónak. Itt egy sima logaritmikus sztereó tekerős potméterre gondoltam. Innen a jel egy máshol lévő (messze, 20-30m) keverőbe (ez már gyári keverő) majd egy erősítőbe (szintén gyári) menne bele a dolog. A kérdés abból áll, mennyire működőképes ez így, hogy nincs előerősítés az általam építendő valamiben (készüléknek nem nevezném), csak egy változtatható ellenállás. És ha működőképes, mekkora ellenállású potmétert használhatok?

2015. febr. 10. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Működőképes lesz, a poti tulajdonképp akármilyen is lehet, mert a fejhallgató erősítőt nem terheli meg, 22, 47, 100 kiló...

Viszont ha a forrástól 20-30 méterre lesz a keverő, akkor én nem tennék a forrásra potmétert, hanem átkülddeném azon a hosszon a maximális szintet, a jobb jel/zavar arányért.

2015. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, eredetileg én is azt tenném, viszont muszáj lennie ott egy hangerőszabályzónak (sajnos nem én találtam ki).

De köszönöm a válaszod!

2015. febr. 12. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!