Most akkor átvertek vagy várjak még a feljelentéssel?!

Figyelt kérdés

Vettem egy laptopot az olx-en. A embert felhivtam azt mondta utaljam át a vètelàrat ès a postakôltsèg felèt, a màsik felèt ö allja. GLS futàrral szokott feladni àllitàsa szerint mert az biztonságosabb. A felesège bankszàmlàjàt adta meg elkuldtem neki az atutalasrol a szamlat h meg aznap fel tudja adni. Reggel amikor kaptam az sms-t h levontàk a szamlamrol a penzt (46ezer ft) felhivtam h megkapta e feladta e a csomagot stb. Azt

mondta igen koszoni megkapta es tegnap feladta a csomagot a gls futar 12 korul oda kell h erjem ha megsem akkor delutan legkesobb. El

kellett mennem itthonrol igy megkertem a szomszedot h vegye at a csomagot es kiirtam egy uzenetet a futarnal h vigye a szomszed lakasba. Este 9kor hazaèrtem se csomag se gls ertesites se semmi. Mar delutan gyanakodtam irtam a csavonak kuldje el a csomag szamat h fel tudjam hivni a futart. Nem valaszolt az sms-re. Este 9kor mikor lattam hogy a csomagbak se hire se hamva felhivtam nem vette fel. A pasim felhivta a sajat szamarol akkor mar ki volt kapcsolva. Most mit csinaljak? Tuti atvert es holnap menjek a rendorsegee vagy meg jôhet a futàr? Szerencsere le tudtam mentemi a hirdeteseit telefonszamait az olx-rol printscreen stb. Egy nô neven van a szamlaszam (Buda Agnes) es az egyik hirdetesnen foto van a nôrôl aki munkat keres budapesten a hirdetes szerint. 2 telefonszam is van hozzajuk es szamlaszam plusz az osszes sms es hivas. A penzt ugyse kapom vissza, de talan meg lehetne talalni hogy megszivassam vagy eselytelen?



2015. febr. 18. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószinű, hogy átvert, de remélem,hogy tévedek és minden oké lesz. Egyébként engem egy mosógéppel vertek át. Felhivtam, aki árulja, megbeszéltük a részleteket, el is hozta személyesen, mondta, hogy mik vannak benne kicserélve, meg ha valmi gondom lenne vele, csak hivjam nyugodtan,mert van hozzá alkatrésze. Aha, persze, aztán este egy mosást nem lehetett vele végigcsinálni, másnap reggel újra megpróbáltam, mosás akkor se ment végig, az eladót meg hiába próbáltam hívni, nem lehetett elérni, igy hát szerelőt hívtam 10 rongyért megcsinálta, kicserélte azt, ami az eladó szerint új volt benne (fűtőszál). Annyira új volt, hogy életemben nem láttam annyi vízkövet semmin,mint azon.
2015. febr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, ha holnapra sem érkezik meg a csomagod, vagynem tudod elérni az eladót, én a helyedben elmennék a rendőrségre, vagy tennék valamilyen lépést. Nehogy már megusszák.
2015. febr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Miközben a hirdetéseket böngészi, javasoljuk, hogy olyan terméket válasszon, amelyik a lakóhelye közelében található, így személyesen is át tudja venni. Átvételkor meg tudja nézni, valóban megfelelő-e a termék. Soha ne utaljon előre pénzt, akkor sem, ha az eladó ezt kéri! Ilyen esetben keressen tovább az OLX.hu kínálatában, biztosan talál a lakóhelyéhez közel hasonló terméket."(OLX)


Átvertek de ne felejtsd el jelezni az olx felé is.

2015. febr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Átvertek, 50 ezer alatti összeg amúgy is csak szabálysértésnek minősül
2015. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Át vertek ,soha ne utalj semmit elöre csak kèszpenzes szemèlyes átvètelest keres máskor èn feljelentenèm ès szolnèk az olxnek is
2015. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy átverték... Persze nem kizárt, de azért mert fél napja nem jelentkezik az eladó, semmi sem biztos...

Több 100 adás-vételem volt már interneten (vatera, apród, expressz, olx, jófogás, egyebek). Bármi közbe jöhet, nem tudhatod miért nem vette fel még a telefont. Én magam is voltam olyan helyzetben nem egyszer, hogy vettek tőlem valamit, és 2-3 napig nem tudtam reagálni, a termék ára pedig már nálam volt.

Általában 1 hét a "türelmi idő" szétnézel netes apróhirdetések között, többségénél így van, de a legtürelmetlenebbek is várnak 3-5 napot.

Nyugodj meg, legyél türelmes. Ha előre utalással vásárolsz, mindig benne van a pakliban hogy átvernek. Az egész történet a kölcsönös bizalmon alapul, ha ez nincs meg az egyik fél felől, rég rossz. És ez felőled most nincs meg.

2015. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Feljelentettem azóta sem jött semmi a csaj azótra is hirdet több haveromat megkértem h irjanak neki és mindenkinek megiorja hogy uztalják át a pénzt és akkor küldi a lapotopot gls-el.


meg akarom találni az embert.

nem tudja vaélaki h olx alapján hogy lehet az email címüket kideriteni? esetleg feltörni az olx fiókot?

2015. febr. 20. 22:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Írj rá másik névvel mint ha meg akarnál tőle venni valamit. Mondd neki h emailben rendezzétek ne olx-en.

De amúgy ha utaltál már neki, nevét tudod. Várost kiderítheted, mondasz neki egy településnevet,hogy onnan írsz és ha nincs messze elmész érte. Valahogy szedd ki belőle a település nevet mint kamu vevő. Utána igénybe veszed a legnépszerűbb közösségi oldal által nyújtott lehetőségeket.


De amúgy egy kérdés. Ha megtalálod, esetleg lakcímét is kideríted, tudod ki az, hol lakik, hogy néz ki, mit csinálsz? Azt a pénzt úgy sem kapod már vissza...

2015. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk volt már olyan esetem, hogy egy cégnél felmondtam, kiutalták a fizetést, utólag derült ki h többet utaltak, és visszavonták az utalást. A számlámról meg eltűnt az összeg. Majd kiutalták a helyes összeget.

Érdeklődj utána banknál, rendőrségen, hogy ez hogy működik, illetve a banknak mikor van ilyenre jogosultsága, hogy visszautalja a pénzed, mint téves tranzakció.

2015. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Háger László válasza:
Sztem átvertek húzd csőbe a csaját hogy állást ajánlasz neki és hívd találkár de legyen ott a pasid is. Ha elmegy szedjétek ki belőle hol lakik a pasi aki átvert vagy vagy kényszeritsétek rá hogy menjen a nője után vagy a nő vigyen benneteket hozzá és gyepáljátok ki a lét belőle. Én ezt tenném de nem úszná meg kéz és lábtörés nélkül.
2015. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!