Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet itthon stroboszkó...

Hogyan lehet itthon stroboszkópot készíteni?

Figyelt kérdés

Egyik haveromnál láttam, elég kezdeti megoldás, de jónak tűnt. LED-eket kötött valahova, amik aztán a hangszóró basszusára villogtak. Ezt hogyan lehet kivitelezni?

Vasn itthon pár led-em, lámpám, meg egy 12 voltos áramforrásom. Hogyan lehetne ezekből + persze még tuti kell hozzá valami elektronika egy f*xa kis stroboszkópot csinálni, kis pénzből. Nekem nem kéne olyan hiper szuper, hogy tapsolok, és villan, hanem csak hogy a basszusra villanjanak a fények... (haverom valami áramkörbe kötötte őket a hangszóróba, csak nem tom hogy...)


2010. febr. 12. 11:08
 1/9 anonim válasza:
ez erdekelne engem is nagyon:D
2010. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja még annyit hogy nem nagyon értek az elektronikához.

Azt megcsinálom még hogy forrasztgatok, meg ilyenek, de hogy ellenállások, meg tranzisztorok meg ilyen xarokat forrasszak áramkörbe nem megy.

"mit hova dugjak, hogy villogjon a led". ilyen szinten vagyok :S XD

2010. febr. 12. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Jobb ha megcsináltatod olyannal aki egy kicsit ért hozzá.

Az "össze dugdosástól" még nem fog működni.

Csináltasd meg a haveroddal.

Egyébként a stroboszkóp és az hogy valami a basszus ütemére villog nem egészen ugyanaz.

2010. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam. De a haver se nagy elektronikás, ő is csak valamiket összedugdosott, és így villognak faxán a ledei a basszusra. Csak nem tudom mit mivel kötött (dugott) össze.
2010. febr. 12. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Halika!! Ezen az oldalon keresgélj!! Keresőjébe beírod és meglessz!! Énis szerettem volna csinálni, de nekem bonyolult! És igen kell forrasztgatni mindent!! :S


[link]

2010. febr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

ilyet már csináltam én is ?:D

nem egy bonyolulz dolog (ideiglenesen ugyanis ha nagyon nagy áramot kapnak akkor kiéghetnek)

annyi a dolgod h fogsz egy ledet és rákötöd a hangfalad zsinórjára... de ha hosszabb ideig tartó megoldást akarsz akkor írj egy peivit és elmagyarázom részletesebben is. ;)

persze ez nem csa neked szól hanem mindenkinek ekit érdekel.:D Jah és küldök majd képet h hogy kösd hössze a cuccokat ;)

2011. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 okéokésokés válasza:

de hogyan kötöd rá? mert ugyebár 2 vége van a lednek

.ja és elég ha a jack dugós kábelre kötöm rá v hogyan?

2011. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nem igazán... mert a jack dugó nagyon gyenge hozzá...
2011. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
am miért a hangszóró kábelre ha kötöd akk annak nem 2 végr van? :O
2011. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!