Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Végfok vagy sztereó erősítő?

Végfok vagy sztereó erősítő?

Figyelt kérdés
Két mélyláda meghajtásához kell egy erősítő, volt végfokom de eszméletlen sokat fogyasztott(lehet mert nem mai darab volt), viszont a sztereó erősítőben nincs elég kraft, csak ha drágán veszek. 30-at szánnék rá, használtan vásárolnék.
2015. febr. 20. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem te valamit keversz. A végfok is erősítő, egész pontosan végerősítő-fokozat. Egy hagyományos sztereó erősítőben van előfok és végfok. Plusz egyéb "sallangok" mint hangszínszabályzó, bemenetválasztó, stb. Egy végfokban csak a végerősítő van, illetve hangerőszabályzó. Egyébként minél nagyobb a kimenő teljesítmény, értelemszerűen annál több a fogyasztás is.
2015. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Így van, a legszebb hangot úgy lehet elérni, ha minél kevesebb olyan elem van, ami belepiszkál a hangba, sallangmentes legyen az egész.


Sokat fogyaszt? Hát két mélyláda meghajtása ládától függően változhat, de mondjuk adjon le a végfok 200 wattot tisztán, ami már igen tekintélyes, akkor erre még rájön a hőveszteség és simán kér 250-300 wattot is óránként.

2015. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A végfok nem rosszabb hatásfokkal dolgozik? Mert ami nekem volt az nagyon rossz hatásfokkal dolgozott, felvételre 600 w-t írtak, de fele hangerőnél többet nem bírt.
2015. febr. 20. 17:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Ami meg van most sztereó erősítőm, az 230-at vesz fel, és 80%-ig torzítás mentesen meghajtja a mélyeket.
2015. febr. 20. 17:01
 5/16 anonim ***** válasza:

A lényeget nem érted: Minden egyes erősítőben van végfok. Ez végzi a teljesítmény erősítést. Hogy milyen hatásfokkal teszi ezt, az már attól függ, milyen a végfok.


pl egy D osztályú végfok hatásfoka sokkal jobb, mint egy A osztályúé. De ez a D osztályú végerősítő lehet egy sztereó erősítőben, és egy végfokban is.

2015. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ez függ a transzformátortól is nem?
2015. febr. 20. 17:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván egy hagyományos transzformátornak rosszabb hatásfoka, mint egy kapcsoló üzemű tápnak. De kisebb is a hibalehetőség benne. Mindennek meg van az előnye-hátránya.
2015. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nincs valami általános különbség, mondjuk hogy egy használt áron kb 30 ezer forintos sztereó erősítő hangzásban jobb minőségű, mint egy 30 ezer forintos végfok?
2015. febr. 20. 19:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Nincs általános különbség. Ha nagyon szigorúan vesszük a végfok mindig jobb lesz hangzásban, mert a lehető legkevesebb dolog van a jel útjában.


Egyébként mélyládához felesleges egy sztereó erősítő, mert a subkimenet hangerő szabályzott, és már csak a mély frekvencia megy ki. Pl ha egy jó házimozi erősítő mellé keresed, ott gyakorlatilag egyszer fogod a hangerőt beállítani, hogy összhangban legyen a rendszerrel, és utána gyakorlatilag hozzá sem fogsz nyúlni. Szóval oda bőven jó a végfok is.


Esetleg ha vannak konkrét típusaid, ami szóba jön, akkor azokról talán tudunk itt véleményt mondani.

2015. febr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Így van házimozi erősítőre kötném rá, konkrét típus nincs amit kinéztem, csak azt tudom hogy volt már könig és azzal nem voltam megelégedve, mert egy filmnél nagyon zavaró volt a hangos ventilátora. Azt látom csak hogy az ibiza végfokok szarok, kis teljesítmény kis súly, bár egy fényképen amin szét van szedve egy mintha Thosiba végfokok lettek volna benne, nem értek ehhez, de elvileg azok jófajták. Milyen típusú végfokot ajánlasz?
2015. febr. 21. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!