Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség az IPTV és a...

Mi a különbség az IPTV és a sima digitális kábeltévé között?

Figyelt kérdés

Jelenleg T-Home digitális kábeltévénk van. Egy koax kábel megy a TV-be és a TV oldalán lévő nyílásba be van rakva egy T-Home-os kártya.

Pár napja lejárt a hűségidőnk, és felhívtuk az ügyfélszolgálatot hogy hosszabbítani szeretnénk ugyan arra a csomagra ami most is van. Erre közli az ügyfélszolgálatos, hogy a digitális kábeltévé értékesítése már megszűnt. Váltsunk IPTV-re.

Kérdésem: Mi ez a IPTV? Jobb mint a sima digitális kábeltévé? Megéri váltani? Illetve ez is ugyan úgy koax kábelen jön? ( ezt azért kérdem, mert nem akarok set top box-ot használni ).



2015. febr. 21. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak azzal a set top boxal tudod nézni, amit ők adnak.

Az internetkapcsolatodon keresztül érkezik az adás, egyszerre csak egy, amit éppen nézel, szemben a digitális kábeltévével, ahol egyszerre "sugározzás" az üsszes csatornát.

Ha több tévén akarod használni, mindhez kell iptv set top box, ha a netet is használod és több tévét is nézel egyidejüleg ,akkor lassabb lesz a a letöltésed, mivel a neten keresztül jön az adás.

Semmi előnye sincs a nézők oldaláról, csak a szolgáltató nyer vele, mindenki más csak veszit, mondjad hogy ragaszkodol a digitális kábeltévéhez, ha le akarnak rázni, akkor mondjad, hogy ellenkező esetben lemondod az előfizetésed és szolgáltatót váltasz.

2015. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Eddig is tervben volt a szolgáltatóváltás mert 1 hónapja lett kiépítve a DIGI hálózata itt is, csak nem volt sok kedvünk a szolgáltató váltással járó procedúrához, ezért döntöttünk a T-Home-os hűséghosszabbításnál.

Viszont most lehet hogy mégis váltás lesz.

A DIGI-nél IPTV vagy kábeltévé van?

2015. febr. 21. 15:23
 3/8 Szirty ***** válasza:

A különbséget az előttem szóló leírta, de egy kis módosításra szorul:


Az internetszolgáltatás sebességére nincs hatással.

Az IPTV-nek sok extra "kényelmi" szolgáltatása van amit valaki vagy szeret vagy nem.

IPTV használata esetén a szolgáltató pontosan tudja (tudhatja ha akarja) hogy melyik csatornát mennyi ideig nézed és azokon milyen műsorokat.

2015. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Diginél digitális kábeltévé van, azzal jobban jártál volna.
2015. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még nem hosszabbítottam hűséget. Mondtam telefonba hogy még át gondolom, és majd újra felhívom őket.
2015. febr. 21. 15:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban milyen kényelmi szolgáltatások vannak IPTV-nél?
2015. febr. 21. 16:09
 7/8 A kérdező kommentje:

Áh, sikerült hűséget hosszabbítani digitális kábeltévére! :)

Délután megint felhívtam őket, mondtam hogy hosszabbítani szeretnék hűséget, de IPTV-re semmiképp sem szeretnék váltani. Mondta az ügyintéző hogy rendben, és ajánlotta a HD csomagot is, hogy plusz 500 Ft-ért havonta lenne 21 HD csatorna.

Szóval most van 21 HD csatorna, és a jelenlegi sima kábeltévé is megmaradt ( 1 évre hosszabbítottam ).

2015. febr. 21. 20:08
 8/8 Szirty ***** válasza:

Műsor újság, PIP, felvételi lehetőség, felvétel közben nézhető más csatorna, film kölcsönzés, elmúlt műsorok visszanézhetősége, korlátozott internetezés, stb.

Le van írva minden csak el kell nézni a szolgáltató oldalára.

2015. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!