XVectrorx kérdése:

Laptop, pc vagy konzol?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam a kérdésen hogy asztali számítógépet, laptopot, vagy egy konzolt vegyek-e? Az asztali számítógép, és a konzol esetében plusz költségekkel is számolnom kéne(gépnél új alkatrészek, konzolnál a multi). A laptopnál még nem találtam eféle hátrányt. Szóval az lenne a kérdésem hogy ti mit ajánlotok egy GYEREKNEK? Melyik lenne az olcsóbb megoldás? A konzol az új generációsak közül lenne (Xbox One, Ps 4)

2015. márc. 1. 16:38
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:

A laptop nem játékra való, és nem tudsz benne alkatrészt cserélni ha elromlik.

PC-Konzol különbségét leírtam egy kérdésben a napokban. Keress rá!

PC-Laptop: ha kell a hordozhatóság, akkor laptop. Ha játszani akarsz, akkor PC.

2015. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

szerintem ha konzol akkor ps4 márpedig azért mert vlamivel erősebb hw van benne ami az évek során meg fog mutatkozni a grafikai telejsitméynben, de ha nem számit anynira akkor az Xbox is uyganugy megteszi, leginkább az exluziv cimek döntenek ebbena krédésben szerintem.


a notebookon játszani csak nagyon drága gépeken érdemes. nem szabad összekeverni a mobil hw-eket az asztali gépbe szánt hw-ekkel, eleve áramfelvételi megkötések vannak, és a melegedésre is lassulással reagálnak. ha nem szempont a hordozhatóság akkor szgépes játszás terén inkább a PC mert ugyanabbol a pénzből jobb hw-ert kapsz PCbe mint notebookba. ez tuti...


Az egyéb kötlségek meg szerintem mindenhol felmerülnek, mint a játékok árai vagy előfizetések a hátékokhoz stb.


a konzolok mellett szoljon az, hogy elvileg (bár én egyre kevésbé hiszek ebbe) sok évre vannak tervezve (6-7+) tehát egyszeri beruházás, mig egy nagyon ütős PC konfigurácio is idejétmultnak mondhato kb 4 év elmultával.


Csak egy példát mondok. 800€t költöttem szgépre 3,5 éve. (csak gép) a szgépen még a mai napig minden jól megy de már kezd érni a csere a grafikus krátya terén... A játékokat steamen sokszor elég olcson meg lehet venni (50-70% kedvezmény), Ezért már le nem töltök, viszont mint olcso lehetőség még mindig ott van az, hohy akár illegálisan is letöltheted a netről az márpedig ingyen van... De ez mindenkinek a saját döntése...


A konzolok ára kb 400€ és elvileg nem fogsz rá költeni semmit de az új játékok árai igen borsósak tudnak lenni...


ha engem krédezel én a notebookot ajánlom legkevésbé játékra. a többiről meg leirtam amit gondolok

2015. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szóval a laptopot nem ajánljátok, mert a hordózhatóság nem szempont. Igen, a konzol egyszeri beruházás kb.7 évre a gépet pedig kb. 2 évente kell frissíteni. Viszont a konzoloknál sokkal több a mellékes kiadások(gold, játékok). Így a konzolt ajánljátok ha jól veszem ki a szavaitokból. Viszont ebből felmerül egy másik kérdés: ha egy barátom Xbox One-on játszik online, akkor én Ps 4-ről tudok vele játszani?
2015. márc. 2. 09:32
 4/17 Tengor ***** válasza:
Jelenleg még nem megoldott v. nem akarják megoldani a keresztplatformos játékot. Mindenki csak a saját márkatársaival játszhat.
2015. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szóval nem...

Akkor viszont nagy baj van.

Van pár barátom akinek Xbox One-ja van, de azt halottam, hogy a Ps 4-nek jobb a konfigja. Ti erről mit tudtok? Ebből mennyi igaz? Jobban megéri inkább egy Ps 4, de akkor egyedűl játszok? Valamint az is érdekelne, hogy az exclusive címek melyik konzol mellett a nagyobbak?

2015. márc. 2. 16:30
 6/17 anonim ***** válasza:
neked jó egyedül játszani?
2015. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Tengor ***** válasza:

Erősebb a hardvere a PS4-nek, de konzolnál egy tök lényegtelen. Persze biztos lesznek / vannak videók, hogy a boxon 5-ből csak 4 fűszál látszik, de ez pont nem fog feltűnni, ha nem egymás mellett nézed a kettőt.

Az exkluzívak elég jól behatárolják, ha te vezetni szeretsz, akkor box, mert PS4-re nincs igazán jó autós. Ha H&S és Kratos, akkor PS4.

Ha a haverok boxosak és velük akarsz játszani, akkor azt célszerű beszerezni.

2015. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem, természetesen nem, de ha annyival jobb a Ps 4 grafikai motorja, akkor elgondolkoznék rajta.

De hamár itt tartunk, mennyire megbízhatóak a használt termékeket árusító oldalakon a 65K-ért árusított konzolok plussz 10 játékkal?

2015. márc. 2. 16:51
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor minden képen Xbox lesz, ha annyival nem jobb a Ps motorja.
2015. márc. 2. 16:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb a ps4 grafikai motorja... És ez már most is látszik. De két év mulva mégjobban fog látszani.

a legtöbb játék xbox one-on perpill képtelen fullhd felbontásra míg ps4en javarészt képesek... Persze nemtudom h mit hoz a jövő, és nemtudom mik az igényeid, de azért a ps4 erősebb hw. és erősebb hw = időálló hw... az az érzésem, hogy a fullhd felbontás minimálisan elvárható lenne egy játékkonzoltol 2015be amikor már lassan a 4-5k tévék költöznek be a szobákba...

2015. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!