Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aktív mélynyomót alkalmazó...

Aktív mélynyomót alkalmazó házimozi erősítőnél hogyan működik a mély hang szabályozás?

Figyelt kérdés
Aktív mélynyomót alkalmazó házimozi erősítőn ha feljebb veszem a hangerőt akkor az 5 darab szatelit hangszórót értelemszerűen hangosítja. De a subwoofer pre out-on jövő jelet a mélynyomó erősíti, ezért aktív ugye? Tehát a kérdésem az, hogyan lesz összhangban a hangkép? Nekem kell felállni és csavarni a mélynyomón ha akarok még mélyet?
2015. márc. 3. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a te dolgod. Valószínű azért van így, mert a különböző magasságú hangok más-más hangérzetet keltenek, ezért kell külön szabályozni a hangerőt.

Viszont ha mindeniket mondjuk középerőre állítod, és számítógépről állítod a hangerőt, akkor egyszerre kell változzon mindenhol.

2015. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Osynho ***** válasza:
100%
A mélynyomó természetesen a többi hangszóróval együtt hangosodik. A pre out-on magasabb jelet fog kapni
2015. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem számítógépről akarok irányítani. Kiépítettem a saját kis mozimat, 3D projektor, vászon, 3D Sony Blu-Ray... csak most az erősítőm 850W passzív hangrendszeres. Jónak jó, csak a Blu-Ray lemezen lévő DTS-HD és TrueHD hangsávokat értelemszerűen nem ismeri még, csak a magot szedi ki belőlük a DTS-t meg a Dolby-t.


Feljebb akarok lépni hangrendszer tekintetében, csak nem értem ezt az aktív mélynyomós dolgot. Én úgy szeretném ha működne mint jelenleg. Úgy hogy nyomom a hangerő fel gombot és akkor minden hangosodik arányosan.

2015. márc. 3. 11:59
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Osynho!


Köszönöm a hasznos választ!

2015. márc. 3. 12:09
 5/7 Osynho ***** válasza:

Szívesen!


Milyen kategóriájú rendszerben gondolkodsz? Csakmert a DTS-HD és TrueHD hangsáv magasabb felbontásához olyan rendszer is kell, amin kijönnek ezek a különbségek... Jobban szól egy régebbi, "csak" DTS-es rendszer, mint egy modern, belépő cucc, ami tudja ugyan a HD hangokat, de bilifüle hangminőséget produkál. :)


Milyen rendszer az, ami passzív sub-os és 850W-os? Ilyet még nem láttam.

2015. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pioneer erősítőket nézegettem az Extreme Digital oldalán. Szerintem nekem az elég lenne, csak elbizonytalanodtam az aktív mélynyomó miatt. De amit ott kinéztem az jó is lenne mert 4 HDMI-s, 3D átjátszós.

500 ezres erősítőre nincs pénzem, mondjuk ezen már én is gondolkodtam, hogy talán elég nekem a DTS is meg a Dolby is. Tényleg szépen szól.

Samsung HT BD2 850 wattos, a világ egyik legelső BD házimozija volt. Csak beszart a lemezbeszívó egysége és most a Sony van rákötve optikain. A high-end cuccok kedvelői most biztosan fújolnak, de elképesztő hangorkánt képes csinálni. Főleg mikor még a DTS-HD-t kiadta magából a lemezről, csak optikán ugyebár ezek nem vihetőek át bele.

Majd akarok fadobozos hangrendszert is, csak először az erősítőre akarok koncentrálni.

2015. márc. 3. 12:32
 7/7 Osynho ***** válasza:

Hifit használtan kell építeni, ha kis pénz van rá. A belépő cuccok nagyon vérszegények, persze egy ilyen egybecucc után előrelépés lesz, megfelelő hangfalakkal párosítva.


Olvasd el az összefoglalót (felül tudod lenyitni)


[link]


Egy teljesen belépő szintű komplett rendszer negyed guriga. Újan.


Samsung egybehifi 850W-os? :D Tudod te mekkora és milyen nehéz egy 850W-ot leadó erősítő? Az én Denonomban 570W-os tápegység van és 19kg. :D

2015. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!