Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sony autósrádiómon bekapcsolt...

Sony autósrádiómon bekapcsolt állapotban minden csatornát elmentettem, majd leállítottam az autót. Mikor beindítottam már nem volt meg egy csatorna sem. Miért?

Figyelt kérdés
Volt aki azt mondta, hogy az fejegységbe kell elem, mert lemerült és ezért nem tárol, de nincs benne semmilyen elem sem. Megvallom, nem értem miért megy el a memória.
2015. márc. 11. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul van bekötve.
2015. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb autórádiót úgy kell bekötni, hogy kétféle 12v-ot kell neki adni.

[link]


Az egyik állandó (memória, sárga kábel), ez akadályozza meg, hogy ha kikapcsolod, nem vesznek el a beállítások.

A másik az kapcsolt (slusszkulccsal, piros kábel) 12v, ez adja az áramot a fő részeknek.

Te valószínűleg csak kapcsolt 12v-ot adtál a rádiónak, esetleg összekötve a piros és sárga kábelt. Lehet adni neki állandót is így összekötve, ekkor nem felejt, de leszívja az akksit.

Ha a helyes bekötést alkalmazod, működik is, nem is felejt és akkumulátorbarát.

2015. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a bekötését.


[link]

2015. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A piros es a citromsarga vezeteket csereld meg es jo lesz
2015. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2015. márc. 12. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!