Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mai nap vásároltam egy Tibo...

Milanka123 kérdése:

A mai nap vásároltam egy Tibo Pro Dj 1000 szettet. Tartalmaz: Két Tibo 100Watt hangfal és a keverőpult (microfon+füles) kábeleket nem kaptam hozzá. Milyen kábelek kellenek ide? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni hogy milyen kábeleket vegyek hozzá? tápkábel oké.. rca-jag két-két darab az out és az inputra?


Van mellé egy Asus x502c laptopom.. ezzel hogy tudom össze kötni hogy a virtual Dj-t tudjam használni vele?


A hangfalaknál: Ahoz is kell tápkábel.. azt se kaptam.. van rajta továbbá stereo input és output to other speakers és sub to kimenetek.. ide milyen kábel kell??


Letisztázom nem otthon vagyok ezért nem tudok be menni egy ilyenre szakosodott boltba.. Ha valaki lenne olyan kedves és le írna mindent nagyon hálás lennék. Illetve linkeket is elfogadok.


Köszönöm szépen! :)



2015. márc. 21. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fényképeket próbálj már kreálni... Minek a laptop egyáltalán? (rákerestem a típusra, tartalmaz lejátszót a szett)
2015. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

csak a kimenetét kell összekötnöd a hangfalakkal.

Nem nagyon találtam róla hirtelen semmit.

2015. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért szeretném össze kötni Laptoppal mert rögzíteni akarom a zenémet és laptop és egy Pl.: Virtual Dj segítségével sokkal átláthatóbb az egész. Továbbá mert sima zene halgatásra is a keverőt használom erősítőnek.. és ha így nem mixelni akarok csak zenét hallgatni akkor is kéne hogy kapcsolódjon a laptop a keverőhöz.

Egy 5.1 es külső hangkártyával ez megoldható lenne? vagy annélkül összekötni valahogy?

2015. márc. 24. 16:32
 4/15 A kérdező kommentje:

Egy sima aux és egy jag es kábellel sikerült összekötnöm.. a aux végét kötöttem input line 2be (a line1 en a hangfalak vannak) a kapcsolót line2 re állítottam a hangfalaknál a line1 et pedig line1 re :D


és így átadja a hangot csak az a gond hogy egy oldalon játsza le csak... so.. a crossfader csak a jobb oldali állásában hallható a zene.. balra áthúzom akkor csak zúgás.. talán max hangerőn valami kis cicergés olyan zene féle szól de nem 100%.. a master két oldalán a ch1 cd1 a ch2 line2/phone2 állásban van.. és csak így szól mind két oldal..(a bal oldal usb röl megy így)


miért nem működik úgy a crossfeder ahogy kéne? erre kéne a külső 5.1 hangkártya hogy megossza? esetleg virtual dj ben kell állítani valamit?


Kösz srácok! ;)

2015. márc. 24. 17:31
 5/15 A kérdező kommentje:
bocsi a hangfalak a masteren vannak és a line 2őn a laptop és aline 1be semmi sincs.. ide menni az 5.1 es külső hangkártyából a másik aux jack kábel? és akkor szólna mind a két oldal?
2015. márc. 24. 17:46
 6/15 anonim ***** válasza:

hangfal masteren ok.

Line 1 és line2 az bemenet.

Line 1 piros és fehér aljzatába egy bemenő jel forrás, és így a másikba is.

Tegyél már fel képet a hátuljáról

a sima cd része gondolom megy

2015. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]



Az 5.1 külsö hangkarival a line 1 re kötöttem a line 2 őt a laptop bemenetére.

Csak így szól mind a két oldal ha a crossfédert cibálom :D ha a külső hangkártyára kötöm mind a két csatornát akkor csak egy oldalon szól mind a két szám...

Így jól müködik mind a crossfader mind a potik..

Viszont a többi funkció nem... pl a start/stop gomb illetve a CUE gomb a zeneválasztó a pitch a dsp/scratch gombokkal nem tudom vezérelni azt ami a gépen történik..


Illetve a fülhallgatóban is csak a bal oldalt hallom :/


Lehet ez ellen valamit tenni??

Pls help.. :)

2015. ápr. 1. 18:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Elég nagy a kavar most. Nem tudom mit is akarsz csinálni.

Line1 és line 2 az bemenet. Az 5.1-es kártya ha megy a line 1-be, akkor a phono line kapcsoló legyen line-on.

Az 5.1 es kártya hova van kötve? a laptopba?

A laptop line out, pedig a line 2-be?

Mit akarsz vezérelni? így cska hangot tudsz beadni a keverőbe, gombokat vezérelni így nem tudsz.

2015. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Minden így van kötve ahogy leírtad..

Mint írtam a crossfadert meg a potikat tudom így vezérelni. De én azt akarom hogy minden funkció működjön ami a keverőn van. Pl. Ha tekerem a tárcsákat akkor a laptopon ami szól zene abba tudjak bele tekereni illetve a keverőn lévő start/stop és CUE gombbal a laptopon szóló zenét tudjam megállítani és elindítani. Erre mi a mód??

2015. ápr. 2. 05:22
 10/15 anonim ***** válasza:
usb kábel, és szoftver
2015. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!