Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megérné bluray lejátszót venni?

Megérné bluray lejátszót venni?

Figyelt kérdés
Most nyilván mindenki rávágja, hogy nem, én is így voltam ezzel eddig. Van egy lg 42la691s típusú 3d tv-m. A filmeket mkv-ban szedem hozzá és külső hddről nézem. Vannak olyan filmek amelyek gyönyörűek, de elég sok olyan van amitől annyira nem vagyok elájulva. Nézegetem, hogy egy bluray film akár 40gb is lehet vagy több, és elgondolkoztam, hogy mkvban az 16gb körül szokott lenni. Gondolom a tömörítés miatt. Szóval egy szó mint száz érdemes lenne vennem egy bluray lejátszót a tvhez?? Jobb lenne akkor minőség? Mondom így is gyönyörű néha de sokszor nem nagy szám. És összehasonlítani meg nem nagyon tudom, mert mondjuk ha egy boltba bem,egyek akkor nyilván a legszebb reklám filmet nyomtanák és az szép, de arra vagyok kíváncsi, hogy a filmek tényleg milyen szépek. Mert blurayt még nem láttam.. Ja és tudom drágák a bluray filmek de nem venném őket hanem tölteném.. Válaszokat előre is köszönöm

2015. márc. 23. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Miert ne erne meg?


ha nem lopni akarod a filmeket, akkor mi mas lehetoseged van?


Kicsit szomoru hogy egyesek fejeben a lopas a normalis.

2015. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapból már nálad van a gond, ha szerinted a fullhd-s .mkv képe nem szép... Én mind monitoron, mind tévén elégedett voltam a minőséggel.
2015. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincsen gond nálam, mondom van olyan film ami gyönyörű, de van olyan ami néha eléggé szemcsés vagy hogy is mondjam. Nyilván a rippelésnél romlott a minőség. Arra lettem volna kíváncsi, hogy egy adott filmnél van e különbség minőségben ha mkvban 17gb, original blurayban meg 40gb
2015. márc. 23. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden kép megéri egy Blu-ray lejátszót venni. Érdemes is több szempontból is. A legolcsóbb Blu-ray lejátszó már egy darab 20 ezresből is a tied lehet. De ha egy komolyabb Blu-ray lejátszót szeretnél venni azok mostanában már 40 ezer forintól kezdődnek! Ez az ár. Ami pedig a minőséget illeti. Az MKV formátum az egy agyon tömörített és butított fáj formátum. Az MKV-t általában Blu-ray filmekből tömörítik. Így mindenképpen veszteséges lesz, vagyis a minősége az MKV-nek nem egyenlő a Blu-ray minőséggel. Ugyan ez a helyzet az audio CD és az MP3 zenei fájlokkal is. Ebben az esetben is van, némi minőségbeli romlás. Bármennyire is el terjedt az MP3. Ugyan ez a helyzet az MKV-val is. Ami pedig az eredeti Blu-ray filmeket illeti, azok tényleg minőségiek, aminek viszont az ára is borsosak. Egy új film ami már Blu-ray lemezen van, azért akár 8 - 15 ezer forintot is elkérnek. A régebbi megjelenésű Blu-ray film lemezek általában 4 - 8 ezer Ft között mozog. Ezt tapasztalatból tudom.
2015. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!