Mediabox vagy HDMi Stick?

Figyelt kérdés

Kellene nekem egy olyan cucc, ami helyettesíti a DLNA és Streamet. Tehát, egy médialejátszó, hogy feleslegesen, ne menjen sokszor a gép a maga kis 550W-os tápjával. Ezek mellett, jó lenne, ha az alap böngészést is meg lehetne oldani. Facebook, különböző hírportálok stb. (így kiküszöbölhetném az UPC által támogatott TV Portált, ami bűn lassú egy rossz keresőjű és szintén lassú YouTube-al, amit viszont a gyerekek előszeretettel használnak.

Mindez megspékelve azzal, hogy a távirányítós megoldáson kívül, valami emberibb beviteli eszközt is támogasson. Akár Wifis egér bill kombót, vagy egy Airmouset.

És persze, ha már itt tartunk, az sem lenne rossz, ha a modern médiákat is le tudnám játszani vele.

És hab a tortán, ha ezt megúszhatom 15-20 ezerből.

Valami androidos kütyüre gondoltam, wifi támogatással, csak nem tudom milyen airmouseokat támogatnak. Egyben, mint egy pc drágábban jön ki, mint külön külön, így kicsit necces a választás. Mit ajánlanátok?



#médiabox #HDMi Stick
2015. márc. 25. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

Chromecast-et ajánlanám, bár ahhoz is kell a gép vagy a telefon, hogy lejátssza a dolgokat.


Viszont nem találsz nála jobban támogatott ilyesmi kütyüt.


Egyébként attól, hogy a gépbe 550 W-os táp van, még feleannyit sem fogyaszt, ha csak üresállapotba van.

Hardverfüggő, de ha max egy médiaserver megy akkor 100 W alattra tippelem a fogyasztását.


Ha nem Chromecast, akkor viszont olyan cucc kell, amibe van HDD vagy valami tárhely is, hogy ráférjenek a filmek meg ilyenek, ezek viszont drágábbak, hisz csak a HDD vagy egy 10-est dob rajta, ha nem többet.


Szóval gondold meg a Chromecast-et, csak 13 ezer forint, iszonyatjó támogatás, tud filmetlejátszani, böngészni, zenét lejátszani, mindenféle játékok meg különleges alkalmazások, és a telefonnal való irányítás megkönnyíti a kezelését.

2015. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Hasonlót néztem. Pendrive, külső winyó van itthon, azzal nincs gond.

Hasonlót néztem:

[link]


Te mit gondolsz?

2015. márc. 26. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!