Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány ohmos lehet a hangfal?...

Hány ohmos lehet a hangfal? Ráköthetem 8 Ohmos erősítőre?

Figyelt kérdés

Van két jó hangfalam és most ahhoz szereztem erősítőt is, csak nem tudom jó lesz e hozzá. A hangfalakba 2db 8 ohmos hangszóró van+csipogó amire nincs ráírva semmi. Ez most összeségében 4 vagy 8 ohmos?

Ha 4 ohmos ráköthetem a 8 ohmos erősítőre? Mer pár héten belül szülinapi bulit tervezünk és hangosan lenne hallgatva, nem akarom kinyírni az erősítőt :)


2015. márc. 26. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
8Ohm-os erősítőre 8 vagy annál nagyobb ellenállású hangfalat köthetsz!(Ha semmi sincs ráírva a hangszórókra: egy multiméterre rákötöd a hangfalakat-ellenállást(OHM) mérsz és nagyon finoman ellenállást adsz a hangfalnak- benyomod,de ne hirtelen erőből)!
2015. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a dobozokban 2 db 8 Ohmos hangszóró van (plusz a csipogó), az nagy valószínűséggel 4 Ohm impedanciájú lesz. Elektronikai szempontból nem teljesen korrekt, de használható megoldás, ha az egyik bemenő vezetékbe bekötsz sorban egy 4 Ohm/10 W-os ellenállást, így a 8 Ohmos erősítő nem lesz túlterhelve.
2015. márc. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze ha van benne egy komolyabb frekvenciaváltó egység, akkor lehet, hogy mégis 8 Ohmos a hangfal. Ki kell mérni, mint az első írta.
2015. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hangos zenèhez mèrd ki, mert ha 4 ohmos, akkor elszàll az erősìtőd.
2015. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

""ellenállást(OHM) mérsz és nagyon finoman ellenállást adsz a hangfalnak- benyomod,de ne hirtelen erőből)!""


Ekkora sületlenséget még nem hallottam!



Aki nem ért hozzá miért ad másoknak "tanácsokat"???

2015. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!