Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfalpár ráköthető egy...

Hangfalpár ráköthető egy gyárilag nem hozzátartozó erősítőre?

Figyelt kérdés

Nem keletkezik kár? Hosszútávon se? Valami ellenállás probléma, vagy egyéb...?

Van egy 20 éves hifi, meg egy néhány éves hifihez tartozó hangfalpár. Eltérő márkájúak.


Ha kár nem keletkezik, lehetnek egyéb problémák? Pl túl halk lesz, vagy pl torzan, túlvezérelten szól majd esetleg a hangfalpár?



2015. márc. 30. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ráköthető.

Amire ügyelni kell: A hangfal impedanciája(ohm) semmiképpen ne legyen kisebb, mint ami a hifi megkövetel( pl. egy 4 ohmos hangfalat nem szabad rákötni egy 8 ohmos hifire).Nagyobb lehet a hangfal impedancia (pl. 6 ohmos hifire kötsz 8 ohmos hangfalat), de akkor halkabb lesz.

Valamint ügyelni kell még a hangfal terhelhetőségére.Ha a hifi pl. letud adni 40W-ot akkor arra ne köss mondjuk egy 20W-os hangfalat.

2015. márc. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infót! :)

De azért egy kicsit elszontyolódtam... Ha nem vagyok biztos az Ohm-ban, és a Watt-ban, akkor jobb nem kísérleteznem... Sebaj. De legalább még jobban képbe kerültem. Köszönöm. :)

2015. márc. 30. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha leírod a hifi és a hangfalak pontos típusát, megpróbálok utána nézni, hogy összeköthetőek-e.
2015. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:
100%

ne pánikolj,azt hogy hány ohm-os azt egy 1500Ft-os multiméterrel is meg lehet mérni kb 3másodperc.

kérdezz körül kinek van multija ha netán neked nincs.


a 40Wos erőre ne köss 20Wos hangszórót csak jó tanács inkább,rá kötheted csak tudd mikor lesz már elég a hangerővel és akkor semmi gond nem lesz.

észre vehető az ha már sok lesz a teljesítmény.

2015. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A régi videoton erősítőknél szokott lenni az hogy csak 8 ohmos hangfalat szabad rákötni.(de ez rá is van írva a hátlapjára az erősítőnek)Én más típusnál ilyen problémával még nem találkoztam.
2015. márc. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!