Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van e különbség képminőségben...

Van e különbség képminőségben a sima hdmi kábel és a vga-hdmi átalakító kábel között?

Figyelt kérdés
Nos , jelenleg hdmi-s videokártya hiányában egy vga zsinór jön ki a gépemből ami hdmi csatlakozóként érkezik meg a full hd 600 hz plazma tévémbe . A kérdésem , hogy a vga miatt a képminőségem van olyan mint a sima hdmi kábeles , vagy esetleg rosszabb ?? A hangot jack kimenettel oldottuk meg ami rca-ként érkezik meg a tv-mbe , ez a hdmi hang átvitelhez képest milyen minőségű ?? És van még egy + kérdésem , miszerint a tv-m felbontását 1200 - 768 asra állítottam be mivel 1920*1080 -ban kicsi volt az asztal , és alig láttam valamit , ha filmet indítok el rajta pl blu rayeset akkor annak a minősége romlik vagy a lejátszóm automat átrakja a maximális felbontásra a filmet ?? A válaszokat előre is köszönöm :D

2015. ápr. 3. 14:17
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

A VGA analóg jelet ad, a HDMI digitálisat. Az analóg jel képes romlani, így előfordulhat minőség romlás a képet illetően.

A hangnál ugyan ez a helyzet.

A lejátszók a felbontást nem bírálják felül, ugyan olyan pocsék lesz a kép minősége, mint egyébként.

Éppen ezért kár is HDMI kábelre.

2015. ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elnézést , rosszat írtam dvi-hdmi azzal mi a helyzet ?
2015. ápr. 3. 14:23
 3/11 Tengor ***** válasza:

Attól függ, hogy a DVI-HDMI átalakító ha passzív, akkor digitális DVI jelet vesz le, így nincs minőség romlás, amíg lejut a TV-hez, így csak azért nem éri meg kábelt cserélni.

Plusz még mindig ott van a gagyi felbontás.

2015. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt hogy passzív hol tudom meg nézni ?? A doboza már rég elveszett , csak anyit tudok hoy a drágábbikat vettük ami hama volt . De nem értem a felbontás felűl bírálását , mert néztem én már blue ray filmet rajta és kiváló volt a képminőség feltéve hogy össze hasonlítottam a boltban lévő tévékkel , akkor most mivan ?
2015. ápr. 3. 14:30
 5/11 Tengor ***** válasza:

Ha passzív, akkor csak egy egyszerű átalakító. Ha aktív, akkor inkább egy doboz, aminek áramot is kell adni.

A BR filmet gépen keresztül nézed v. külön lejátszóval? (amíg nem látsz jobbat, addig hiheted azt, hogy amit látsz az a legjobb - a boltban gyakran analóg jelet szórnak szét a TV-k között, abból semmi nem utal a minőségre)

2015. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
egy egyszerű átalakítóról megy , de meg van a doboza , csak a hátulja hiányzik , az elejére oda van írva hogy blue ray , dvd-r , tv componens stb... Bs playerrel játszottam el a legutóbbi blue ray filmet . De akkor azt mondod hogy vegyem fel a felbontást maxra ha filmezek ?
2015. ápr. 3. 14:37
 7/11 anonim válasza:

Van különbség a képminőségben és eléggé észrevehető. HDMI kábellel sokkal szebbek a színek és élesebb a kép. 1200x768-as beállításnál a film is ebben a felbontásban fog látszani.

A betűk 1920x1080-as felbontásban még kissebbek lesznek, a betűméretet a windowsban kell átállítanod nagyobbra.

2015. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Osynho ***** válasza:

A felbontást csakis a megjelenítő natív felbontására szabad állítani! Nem is értem hogy jött az ötlet, hogy lebutítsad. Főleg, ha full hd filmet szeretnél nézni. A képet be kell állítani a vga driverében, overscan néven látod majd a beállításokban, így teljes képen lesz az asztal.


BS player nem egy jó lejátszó. Ha már blu ray filmet nézel (persze nem teljesen világos, mit értesz ez alatt, BD50 rip?), akkor érdemes egy jól beállított, okos lejátszót használni. Ott van a media player classic home cinema, madvr-rel, vagy a kodi, ha fullos htpc felület kell. Egy olcsó kínai távirányítóval nagyon jó médiaközpont válik a gépből.

2015. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem bd50 rip film , hanem rendes blue ray (1920*1080) az avatart szedtem le az vot 24 gb , ez gondoom sok minnent elárul , még a gép is laggolt egy kissé az elindításánál . Köszönöm a válaszokat , meg változtatok midnent , a gond hogy az ikonok is kicsik maradnak , variáltam már a vga kezelő programjában sok mindent , de ez a felbontás volt a legkielégítőbb . Amúgy geforce 9600 gt videokártyám van.
2015. ápr. 24. 15:58
 10/11 Osynho ***** válasza:
Közelebb kell ülni, ha kicsik az ikonok.
2015. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!