Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Meg lehet oldani, hogy szóljon...

Meg lehet oldani, hogy szóljon a mélynyomó?

Figyelt kérdés
Adott egy erősítő. Optikain leadja 5.1-ben a mélyet. De amikor rákötöm jack-rca kábellel és beállítom hogy a sub is benne van az nem akar szólni. Úgy meg szól, hogyha az egyik végét az rca-nak az 5.1 résznél bedugom a subwooferhez (De a másik ilyenkor nem szól). De ha átdugom egy másik kimenetbe (cd) ugye ott 2 rca kimenet van akkor nem szól csak a 2 első (hiába van úgy beállítva hogy ,,subwoofer yes") A lényeg az, hogy milyen kábel kell és hány darab hogy a láda is szóljon. Vagy egyszerűbb egy jack-optikai (toslink). Vagy rca kábelekkel hogy oldom ezt meg, meg van 7 darab rca-rca kábelem.

2015. ápr. 6. 09:32
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:

nem tudom ki hogy van vele de én ebből egy szót sem értek,nagy katyvasz az egész.

5.1ben hogy lehet mélyet leadni már bűzlik valami,aztán meg hogy mit dugsz meg hogy hová és hogy miféle cuccaid vannak abszolút érthetetlen.

egy zseni lehet aki ezt kibogozza.


írd le normálisan mondatokra tagolva hogy mi a gond,mit csinálsz és hogy milyen erősítőd van,milyen méllyel,mindet.

úgy majd lesz esélyed választ kapni.

2015. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen elég nehéz kihámozni mert meg most is ezzel szarakodok de leírom érthetően: ugye van az erősítőm (azt hiszem thomson dpl 660, nem tudom nem mai már sok ideje szolgál nem ez a lényeg) és most egy jack-rca. Van sok kimenete. Van a CD ahová 2 rca megy (van még sok más is de most ezzel próbálom). Na ha arra bedugom akkor szól az elso 2 (azokba is van beépített mélnyomo de nekem nem elég, másoknak sok). Ennek nyilván így kell lennie. De ugye nekem van bekötve a helyükre összesen 5 hangfal plussz egy mély. Engem a mély izgat. Van ugye a 6 csatornás hely ahová kell bedukni összesen 6 rca-t (nem tudom elképzelni, hogy hogyan működik ez na mindegy). Ha a jack-rca egyik végét a 6 csatornásnál bedugom a subwoofer-be, a másikat meg a bal frontra (tök mindegy lehetne a jobb hátsó is) akkor csak és kizárólag a mélynyomóból jön a hang. Na ezt azért próbáltam ki, mert azt hittem nem jo, nem működik a láda, pedig ezek szerint de, minden jó. Na most visszadugás CD kimenetre. Első 2 megint szól, a mély nem. Több mint 10 éve nem tűnt fel. Csak most. Hiába állítom be a beállításokba azt hogy subwoofer yes. Pedig még a kis ikonját is odarakja. Na és akkor az érdekel hogy szólaltatom meg azt is.

Az optikais részt azért írtam, mert ugye ott 5.1-ben szól nekem minden ami 5.1-es. Ezért gondoltam arra hogy jobb lenne (vagy legalábbis egyszerűbb) egy jack-optikai. Azért jó ez mert nem kell a számítógépet bekapcsolnom hanem csak rádugom a telefont és már megy is a zene.

2015. ápr. 6. 10:50
 3/12 dirtboy ***** válasza:

megnéztem a hátulját,találtam egy cd feliratú rca párt de az input,te azt írtad fentebb hogy /De ha átdugom egy másik kimenetbe (cd) ugye ott 2 rca kimenet van/

az nem kimenet hanem bemenet.


egyébként nem vágod sehol a frekvenciát,biztos hogy teljes tartomány jut be és jut ki?

2015. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És azt hogy kell, hogy az 5.1-be annyi rca-t beledugok? Vagy egyáltalán azt hogy kell? Mondjuk géppel hogy kötöm össze? A számítógépem hangkártyáján van 5 sokszínű (2 zold, fekete bárány meg mit tudom én) jack de az nem rca. Akkor kell 3 jack-rca??? Az hülyeség, akkor már maradok a jack-optikainál.

Milyen frekvencia azt hol nézem meg?

2015. ápr. 6. 11:24
 5/12 dirtboy ***** válasza:

hangkártyád legyen 5.1re állítva,egyikbe kell csak bedugni a jack-et.

átviszed a jelet és a thomsonnál meg a subwoofer 8ohm feliratnál lévő lila csatlakozó párt használod a subhoz,ekkor szólnia kell a subodnak.

2015. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ooooo megoldva. Az volt a baj hogy stereoba volt csak az elso 2 szólt. Benyomtam a dsp gombot és mostmár jön a sub-ból is a hang meg mindenhol. De sokkal halkabban és gyengébb basszussal. Olyan mintha lenne egy ,,közös" szint amit nem egyenként, hanem együtt, összesen akarnak elérni mintha megosztanák. Ez miért van? Ha csak 2 szól az hallhatóan szebb és jobb, mint amikor 6?
2015. ápr. 6. 11:59
 7/12 dirtboy ***** válasza:

ha jól értem akkor az a gondod most hogy van egy közös frekvencia tartomány amit a subból is halassz és a mélyközépből is.

gondolom a sub megy túl magasra,neki kellene alacsonyabban egy vágás.

2015. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ebben tudsz segiteni?

[link]

Ugyan ilyenbol van nekem 4. Na most ami itt van a képen miért van benne 3 olyan kábel ami az erositobe megy? Nekem csak egy van. Ugye egy ilyennek 2 vége van (összesen 4, egyik oldal 2, másik oldal 2). Ezt így kéne megoldanom hogy ennyi kábel legyen benne?

2015. ápr. 6. 12:26
 9/12 dirtboy ***** válasza:

most így ebből nem tudom megmondani hogy mi van összekötve mivel,eleve tudni kéne hogy ehhez a csatlakozóhoz hány hangszóró tartozik.

javaslom nézz utána a párhuzamos illetve soros kapcsolásoknak.

utána ha kiveszed a csatlakozót már le tudod követni hogy mi van kötve mivel.

2015. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Most azon gondolkodtam hogy tudod van az a jack-optikai toslink kábel. Na az ha 5.1-es mondjuk a film, akkor azon keresztül (toslink) le tudja adni? Mert nem optikai. Vagy az mindegy hogy a számígépben jack van, az a lényeg mi van az erősítőbe?
2015. ápr. 6. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!