Phenom1971 kérdése:

Ráköthetek e autóhifire házimozi mélynyomót?

Figyelt kérdés

Sal VB X001 autórádióra szeretnék házimozi mélynyomót.

A magnó impadenciája 4-8 Ohm. A mélynyomóé 6 Ohm. A hangszórók 4 Ohm.

Ha a két hátsó hangszóróról kötném rá a mélynyomóra. Vajon Jó ez így?


2015. ápr. 10. 16:15
1 2
 1/11 Osynho ***** válasza:

"Ha a két hátsó hangszóróról kötném rá a mélynyomóra."


Hogy mit, hova?

2015. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

rá kötni rákötheted, de ha még azt is egybe kötöd a két hátsó hangszóróval,akkor mindenképpen párhuzamosan kösd mert így nem feleződik, hanem duplázódik az a hagszórók ellenállása

magyarul: (most csak példát írok) 4 Ohm-ból nem 2 Ohm hanem 8 Ohm lesz.

így nem fogod le égetni a végfok IC-t, de azért ha sok hangszórót egybe kötnek ott a megfelelő teljesítményről is gondoskodni kell, vagy minimum egy puffer kondi ha nem akarod hogy villogjon a világításod menet közben mint egy

karácsonyfa izzó.


[link]

2015. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.
2015. ápr. 10. 17:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont hogy fordítva, soros kötésnél duplázódik, párhuzamosnál feleződik az impedancia 2 fogyasztó esetén.
2015. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor most mi van? Melyik válasz a jo? Én tök hülye vagyok hozzá.
2015. ápr. 13. 13:09
 6/11 Osynho ***** válasza:
Fejegységre (pláne Sal-ra) ne köss mélynyomót! A másik kettő mellé monyákolva meg pláne ne tedd! LE fog égni minden, de szólni egyébként se szól majd sehogy. Egy mély membránjának kontrollált mozgatásához rendes erősítő kell.
2015. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Általános iskola 6. osztály fizika: 2 egyforma imp. fogyasztó esetén soros kötésnél duplázódik, párhuzamosnál feleződik az impedancia.
2015. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

2 vagyok


rá kötni rákötheted, de ha még azt is egybe kötöd a két hátsó hangszóróval,akkor mindenképpen párhuzamosan kösd mert így nem feleződik, hanem duplázódik az a hagszórók ellenállása

magyarul: (most csak példát írok) 4 Ohm-ból nem 2 Ohm hanem 8 Ohm lesz.

így nem fogod le égetni a végfok IC-t, de azért ha sok hangszórót egybe kötnek ott a megfelelő teljesítményről is gondoskodni kell, vagy minimum egy puffer kondi ha nem akarod hogy villogjon a világításod menet közben mint egy

karácsonyfa izzó.


[link]



ez a jó !


nekem is volt így ! beletettem a Dimarson házimozi mélynyomóját és össze kötözgettem a két hátsó hangszóróval még pluszban, úgy ahogy te is akarod nem történt semmi baj.


csak annyi hogy nekem sony fejegységem volt 4x45W és mosfet végfokos a tiéd meg szerintem 4x25W simán.


nem volt semmi csak kivettem mert meguntam egyébként elég szépen szolt.


ja bocsánat megcseréltem elnézést a (6.osztályos okoska kedvéért ) igen sorba kösd ne párhuzamba.

2015. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Osynho ***** válasza:

"csak annyi hogy nekem sony fejegységem volt 4x45W és mosfet végfokos a tiéd meg szerintem 4x25W simán."


Azért az is 6. osztályos dolog, hogy a fejegységekben lévő 10A-es biztosíték nemigazán fog 4x45W-ot eredményezni. :)

2015. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

jaja ez így van...


igazad van, de minden a marketingért tudod :)


az Szuper PMPO-ban legalább 15000 Watt :)

2015. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!