Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfal-Erősítő ohm szám...

Prototype18 kérdése:

Hangfal-Erősítő ohm szám probléma lehet?

Figyelt kérdés
Ha a mélyem 4ohm és az erősítő 6ohm-on megy az probléma? Vagy csak akkor jelentkezik gond ha a hangszóró ohm száma nagyobb mint az erősítő?
2015. jún. 18. 23:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jelentkezik probléma. Ilyenkor túlterhelhető az erősítő, és megfelelő védelem hiányában a végfok leég, és viheti magával a hangsugárzót is.
2015. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
És az javít valamit ha az erősítő 6ohm, házimozi erősítő lenne? A mély pedig 4 ohmos, sajnos nincs még 1 mély ami 4ohmos hogy párhuzamba kössem :S
2015. jún. 19. 11:09
 3/27 anonim ***** válasza:

"És az javít valamit ha az erősítő 6ohm, házimozi erősítő lenne?"


-Nem különösebben "enyhítő körülmény". Sőt tipikusan a HM erősítők kevésbé robusztusak a túlterhelésre, mint a nagy sztereó gépek. Persze konkrét esete válogatja.


" A mély pedig 4 ohmos, sajnos nincs még 1 mély ami 4ohmos hogy párhuzamba kössem :S"


-Hogy práhuzamosan kössed? Az lenne csak a szép, akkor kapnál 2 Ohmos eredőt...:D Ha netán a 4 Ohmot ki is bírná, "hátha" a 2 végezne az erősítővel? :D


Elviekben a hngsugárzó ellenállása nagyobb egyenlő legyen, mint az erősítőre írt érték.


Ilyen alapon a legjobb amit tehetsz, hogy veszel szépen egy 2 Ohmos ellenállást, nagy teljesítményűt és sorosan(!) kötöd a 4Ohmos hangsugárzóval.


A gyakorlatban erősítője válogatja, hogy az ilyen fajta (6 ohm helyett 4 ) elillesztést mennyire bírja és mekkora hangerőn, de jobb nem kockáztatni.

2015. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi baja nem lesz, túl van misztifikálva ez az impedancia illesztés téma. Ennek PA-ban vagy hangnyomás versenyzésben van szerepe ahol hosszú ideig csúcson vannak járatva a rendszer elemei. Szobában nem érdemes foglalkozni vele, 1 ohmot is ráakaszthatsz egy papíron 8 ohmos erőre. Max. a csillapításban veszel észre differenciát mély tartományban, azon kívül nincs jelentősége.
2015. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

"Szobában nem érdemes foglalkozni vele, 1 ohmot is ráakaszthatsz egy papíron 8 ohmos erőre."


Rá hát, de én NEM tenném. :D


Van igazságalapja annak, amit írtál, nyilván függ attól, hogy milyen erősítő, meg mennyire hajtható a láda, meg mekkora teljesítményig van kivezérelve, de jobb az óvatosság... Eléggé óvatlanul hangzik amit írtál...

2015. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igen rosszul írtam mert sorosra gondoltam :D Egyébként egy 500wattos Reveland ládáról van szó most csak egy kis 80W hifivel hajtóm :'D de meglepően jól szól vele is de persze normálisan akarom hajtani, gondoltam autó erősítőre is szobába be kötni, számitógépes táp segítségével, erről véleményetek? Mert gondolom jobban jártasok vagytok benne. Ja és ha egy 2ohmos ellenállás elé köttök és elméletbe meg van a 6ohm az úgy jobb mint ha simán 4ohm-mosan kötöm rá?
2015. jún. 20. 10:08
 7/27 A kérdező kommentje:
Szénréteges ellen állás kell ide oda? :D
2015. jún. 20. 10:11
 8/27 anonim ***** válasza:

Ne, ne használj szobában autós erőt.

Egyrészt a számítógépes tápok nem arra lettek tervezve hogy rángasd egy erősítővel, ha meg olyan pufferkondit szerelsz be ami érdemben segít ezen, bekapcskor rántja meg úgy a tápot, hogy nem lesz hosszú életű.

Egy olyan táp meg ami már használható lenne akár egy fél kilowattos erőhöz is, drága, annak az árából veszel egy fél kilowattos végfokot használtan.

Valamint balesetveszélyes is, szobában azért nem hagynám hogy 2 vezeték fityegjem amiben 50-60 amperes áram rohangál. Oké, hogy csak 12 volt a fesz, de leöntöd, gyerek odanyúl, kutya, macska megkóstolja, vagy a nagymama takarítás közben arrébb akarja pakolni, ilyesmi, nem kéne.

Olcsóbb ha veszel egy erőt. Nézz szét vaterán, találsz 15-20 eft körül olyat, amiről 4 ohmmal leszedhetsz oldalanként 100-150 wattot. Az már bőven elég szobába, ha nem nagyon vacak a szóró. Meg nem vagy elmebeteg hangnyomásbu_i. :D

2015. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Papíron 6 ohmos erővel én anno egy ideig kénytelen voltam elhajtogatni egy 2x2 ohmos nyomót, párhuzamba volt kötve a ládán belül, lusta voltam szétszedni. :D Nyilván nem járattam órákat teljes kivezérlésen, de sosem volt semmi baj.
2015. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Hangnyomás bu..? Lehet xDD Amúgy a hangszóró elég jó minőségű nem az a olcsó fajta amire 500watt van írva közbe 100 nem ad le, de itt egy link és kérem a véleményeteket mert jobban jártasok vagytok benne :D

[link]


[link]

2015. jún. 22. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!