Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha ismerem egy erősítő fölvett...

Ha ismerem egy erősítő fölvett teljesítményét, abból hogyan lehet következtetni a maximális leadott zenei teljesítményre?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 09:58
 1/5 Szirty ***** válasza:
100%

Elsősorban a következőket kell tudni az erősítőről:

Hény csatornás. Azaz hány független végfok van benne. (mono: 1, sztereo: 2, 5.1-esben: 6, stb).


Másod sorban fontos tudni félvezetős, vagy csöves-e. Továbbá hogy milyen osztályú. "A", "AB" vagy "D".

Ezek a működési elvet jelentik és óriási eltérés van hatásfok tekintetében közöttük.


A zenei teljesítmény egyébként szerintem nem ad pontos képet a kimenő teljesítményről. Az ugyanis csak impulzus teljesítmény, másrészt a gyártók nagyon (pofátlanul) merészen határozzák meg. Pl. 2x2W-os TDA IC-vel működő PC-s hangdobozra 200W-ot írnak ami nettó hülyeség.

A szinuszos vagy RMS teljesítmény sokkal egzaktabb érték.

2015. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
..szóval a szinuszos kimenő teljesítmény átlaga semmiképpen nem lehet több mint a hálózatból felvett átlagteljesítmény...
2015. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ezeket a paramétereket nem tudom. Csak annyit hogy 5.1-es erősítő, és a műszaki adatait:


[link]


De ha 220W a felvett teljesítmény, akkor hogy az ördögbe tud 2x100W-ot leadni sztereó üzemmódban?

Nekem ez kicsit soknak tűnik, ezért is kérdeztem.

2015. jún. 20. 10:40
 4/5 Szirty ***** válasza:
"D" osztály esetén még elmehet. Annak jó a hatásfoka. "AB" esetén kizárt.
2015. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Milyen körülmények között veszi fel a 220W-ot? Az egész csak akkor igaz, ha szinusz jellel maximális hangerőn vesz fel ennyit. Egy bármilyen zene esetén nem állandó a maximális hangerő, így nem mérhető a leadott teljesítmény sem. Mondjuk egy nagyon telt, hangos zene esetén a max. teljesítmény kb. 2/3-ával lehet számolni.

Még az is kérdés, hogy a forrás ad-e akkora jelszintet, hogy az erősítő maximálisan kivezérlődjön. Pl. a CD-k jellemzően -2 .. -6 dB jelszintet adnak.

2015. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!