Sipi44 kérdése:

5.1-es hang! Optikai audio kimeneten keresztül kötöm össze a soundbart vagy a blue ray hazimozit, az jó? Lesz 5.1-es hangom?

Figyelt kérdés
Vannak ezek az újfajta házimozik a soundbar-ok (hangprojektor) Ha olyat veszek akkor azon keresztül tudom nézni a külső meghajtón tárolt filmjeimet? Azokat esetleg 5.1-ben (Tudom ez a soundbar-tól függ, hogy milyen) vagy inkább egy blue-ray lejátszó és a hozzá tartozó hangfalszett a nyerő?

#blu-ray #HDMI #5.1 #soundbar #optikai audio kimenet
2015. jún. 21. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A soundbar lényegében 2.1

Sztereó +1 mélysugárzó.Ebből 5.1-es térhangzást nem fogsz kihozni.

Ha mindenképpen 5.1 kell, akkor valóban egy 5.1-es blu-ray házimozit kell venned.Ezek kivétel nélkül usb-sek, külső usb-s merevlemezeket, pendrive-okat simán kezelnek, és rengeteg fáljformátumot ismernek.

2015. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És optikai kábellel össze tudom kötni a tv-t meg a blue rayt hogy 5.1-es hangom legyen? Egyébként köszönöm a választ
2015. jún. 22. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van a TV-den optikai hang kimenet, akkor össze lehet kötni, ezeken a házimozikon általában mindegyiken van már optikai hang bemenet, de vásárláskor azért érdemes megnézni ezt.
2015. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Osynho ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy 5.1-es hangod csak 5.1-es forrásból lesz. Tehát pl a sztereó tv adás nem fog 5.1-ben szólni, hiába kötöd össze optikaival, csak mind a 6 hangszóró szól majd (jó esetben).
2015. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most már csak egy kérdésem van.

A TV-m egy 3D-s led TV. Ha én ezt a tv-t egy DVD lejátszós hangfalszettel kötöm össze optikai kábellel akkor a tv-re kötött külső meghajtóról lejátszott filmet 5.1-be hallom? (nyilván 5.1-es film kell legyen)

De az úgy működhet vagy kell vegyek egy drágább blue ray lejátszót?

2015. jún. 22. 21:05
 6/6 Osynho ***** válasza:

Működnie kellene, de a dvd-s egybeszettek többsége nem rendelkezik optikai bemenettel.


Egyébként meg vegyél egy blu ray lejátszót (feltéve, ha van sok lemezed és tervezel is venni, ha nem, akkor media playert inkább), mellé erősítőt és rendes hangfalakat. Egy új világ fog megnyílni előtted. Nyilván több pénzért, de a házimozi itt kezdődik.

2015. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!