Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen sztereó erősítőt...

Jampi996 kérdése:

Milyen sztereó erősítőt vegyek és milyen hangfalat mellé, zenehallgatásra? Ami hajtani fogja a rendszert az egy laptop lesz normális külső hangkártyával. Ezek a márkák jöhetnek szóba az erősítők közül: Denon, Onkyo, Yamaha, Pioneer, Marantz.

Figyelt kérdés
Harman/Kardon nem jöhet szóba a kis teljesítmény miatt. Nagy teljesítményt szeretnék 30 m2-es szobába. Általában pop, elektronikus, rap, hip-hop, zenéket hallgatok, de olykor előfordul rock zene is, néha latin zenék is. Sokszor hallgatok gitárral teli zenéket is.

2015. jún. 24. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:

denon pma 690

denon pma 700v

denon pma 777

denon pma 780d

denon pma 790

denon pma 860

denon pma 880r

denon pma 880d

denon pma 900v

denon pma 920

denon pma 925r

denon pma 950

denon pma 960

denon pma 970

denon pma 980r

denon pma 1055r

denon pma 1060

denon pma 1080r

denon pma 1520



onkyo a 8450

onkyo a 8470

onkyo a 8650

onkyo a 8670

onkyo a 8690

onkyo a 8780

onkyo a 8850

onkyo a 8870



yamaha a 700

yamaha a 720

yamaha a 760

yamaha a 960

yamaha a 1020

yamaha a 1060



pioneer a 602r

pioneer a 702r

pioneer 717

pioneer 717v

pioneer a757

pioneer a777



marantz pm 50

marantz pm 55

marantz pm 62

marantz pm 68

marantz pm 72

marantz pm 80

marantz pm 94


Ezek a kiszemelt erősítők. Ezek mellé milyen hangfalakat ajánlotok?


Eddigi kiszemeltem bármelyik erősítő mellé: Pioneer cs 7070

2015. jún. 24. 21:37
 2/6 A kérdező kommentje:

Igaz hogy a jamo studio szériás hangfalak rossz minőségűek?


Összesen a rendszerre kb 80-100000 ft-ot szánnék rá.

Csak használtba gondolkodok a magas árak miatt.

2015. jún. 24. 21:39
 3/6 A kérdező kommentje:

Néha filmeket én néznék a rendszerrel 80-90% 10-20% a zene javára.

Ezt csak a dinamikus mélyek miatt mondom, mert nekem filmnézés közben is számítanak az eléggé dinamikus mélyek, basszusok. A felsorolt zenei műfajok ellenére fontos a tiszta hangzás. (Nem baj ha egy minimálisan színezve van a hangkép.) A rendszer mélynyomó nélkül lenne használva.

2015. jún. 24. 21:46
 4/6 A kérdező kommentje:

Bármilyen hangfal javaslatot meghallgatok ezen erősítők mellé.

Azt a pioneer csak a jó használt ár miatt írtam.

Azért szeretnék ekkora erősítőket és nagy hangfalakat mellé. Mert néha szabadtéren kis hanggal szeretnék bulikat is tartani.

2015. jún. 25. 15:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval melyik erőítő lehet a legjobb ezek közül? Denon 900v-vel szemezgettem sokáig. Jó párosítás lehet egy Pioneer cs 7070 hangfalpárral?
2015. jún. 28. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom, nem nagyon kaptál választ az elmúlt hónapokban. Gyanítom, hogy már megvetted, amit szerettél volna, de ha mégsem, akkor csak mondanék valamit.


Nekem Onkyo-m van és ha ma vennék, maradnék ennél a márkánál. Hallottam Denont és Yamaha-t. A Yamaha uganazzal a (hang)chippel készül, mint az Onkyo, így a hangjuk biztosan hasonlít. A Denon nekem lágyabb volt, olyan, mint a selyem. Nekem az Onkyo-ban az tetszik, hogy teljesen tiszta, olyan a hangja, hogy 100%-ig valóságosnak hat. Természetes és nem mesterkélt, de tiszta.


Amikor vettem, sok hangfalat kipróbáltam, kicsit is, nagyot is, márkásat is, bénábbat is. Akkor még volt egy bolt, ami ma már megszűnt (HERTA), ott szólt a zene és nyomógombbal váltogathattál a hangfalak között. A hangzáskülönbség abban a pillanatban hallható volt! én itt Bowers and Wilkins (B&W) hangfalakat választottam. Tény, hogy nem olcsó (hitelre vettem a rendszerrel együtt), de a legtisztább hangzást adta. Meg kell hallgatni mindenfélét, melyiknek a hangja tetszik neked. nekem még a számomra nevetlen KODA is tetszett egy pár éve, mert az is közel áll az én világomhoz.


A JAMO hangfalak nem tesznek jót a hallásomnak, nem rontanám vele a hallásomat :) próbáltam, meghallgattam párat, de nem jön össze.


Ami még közel áll a szívemhez, az a Pioneer hanfalai. nagyon szépen szólnak, persze egy kicsit elmaradnak a B&W mögött.


Hogy olcsón hogyan juthatsz a hangfalakhoz hozzá, azt nem tudom. nekem úgy 50-50% volt az arány az erősítőt és a hangfalakat illetően és nem vettem mélynyomót! Mindenesetre használtan kaphatsz ennyiért jó minőséget.


A teljesítményt illetően pedig elég kellene, hogy legyen 100-125W csatornánként a 30nm-es szobába. A tisztaság sokszor sokkal többet számít, mint a hangerő. Inkább hallgatok 75%-on valamit, ami tiszta, mint 100%-on valamit, ami vacakul szól!

2015. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!