Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi okozhatja az LCD monitorban...

Mi okozhatja az LCD monitorban a belső EEPROM memória halálát?

Figyelt kérdés
Van egy 19 colos LCD monitorom HANNAS-G típus. Egy alkalommal mikor kikapcsoltam nem kapcsolt ki, hanem a led zöldről vörös színűre váltott még nem is láttam ilyen színben az előtt soha - majd elkezdett teljes fényerőn és képernyőn színeket mutatni és azt váltogatni piros kék zöld sárga lila fehér fekete. Nem lehetett kikapcsolni sem... aztán kis netezés után megleltem a gond forrását ami a monitor belső memóriája egy EEPROM ami a felhasználó beállításait hivatott megjegyezni fényerő és társai. Rászántam magam és rendeltem ebből a 24LC16B-I SN típusú EEPROM-ból 3 darabot és kicseréltem a jelbeviteli panelban. A probléma meg is szűnt azonnal. Aztán 1 hét telt el csupán amikor ez a jelenség megismétlődött... még jó hogy több ilyen eepromot rendeltem kicseréltem újból mondom majd lesz valami jó lett kemény 2 percig... utána szintén megismétlődött ez a hiba, aztán mondom nem rakom bele azért se a 3.-at visszatettem az eredeti EEPROM-ot és ugye nem volt jó, de arra jöttem rá, hogyha jelet adok a monitornak azaz bedugom a gépbe úgy nem váltogatja a színeket, hanem mutatja a képet és közbe a saját gyári beállításán üzemel a monitor azaz gyári fényerővel és RGB felosztással azonban nem lehet állítani semmit sem rajta de ha így menet közbe kihúzom a konnektorból akkor megjavul..... és lehet ki-be kapcsolni.. az is előfordul hogy a menü a monitor menüje felugrik magától és eltűnik Hát ez lehet így sűrű volt de van e valakinek tippje hogy mi a fene okozhatja ezt a rendellenes működést?

2015. júl. 9. 10:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Már "csak" ennyi a fő gond hogy a menü elkezd magától felugrani és a gombsor is elkezdett köcsögösködni... van mikor nem reagál semmire van mikor jó.. kipucoltam az egészet egy szem szennyeződés sincs... valami kis lófa** kondi vagy ellenállás ment ki biztos.. ha így van üzenem a gyártóknak hogy b****ák meg az SMD kondikat és dugják fel a se**ükbe!
2015. júl. 10. 20:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicseréltem minden kondit az inverteren, és még a szalagkábelt is foglalattal együtt megittam 5 kávét mire neki mertem állni, de most már tökéletes (Y) Az EEPROM nem kaphatott megfelelő tápellátást, de a szalagkábel foglalat is elcseszett volt. Így már tökéletes!
2015. okt. 14. 18:49
 3/3 anonim ***** válasza:
És közben kitanultad a TV szerelő szakmát 🙂 OKJ-t letudnád tenni tanulás nélkül 🤣
2020. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!