Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha a számítógépemre létezik...

Ha a számítógépemre létezik BIOS frissítő program, akkor annak segítségével valamilyen úton-módon lehetséges megváltoztatni a BIOS indítóképernyő grafikáját?

Figyelt kérdés
(Laptop : FuJitsu Siemens Lifebook C1020)

2014. júl. 13. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Persze, de valszeg hekkelni kell egy sort, és az nem éri meg a fáradságot :)
2014. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha megírod létezik. De csak óvatosan mert könnyű örökre használhatatlanná tenni a gépet.
2014. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 iostream ***** válasza:
95%

"De csak óvatosan mert könnyű örökre használhatatlanná tenni a gépet."


Persze, például egy kalapáccsal. Úgy felülírni egy BIOS-t, hogy flasheléssel se lehessen megjavítani, az már egy fokkal nehezebb.

2014. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez miért válna hasznodra?
2014. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ez miért válna hasznodra?"


Szerinted, mégis? Ha végignéznéd az előző kérdéseimet, abból is látnád.

Egyébként meg mivel zongorafelvételek rögzítésére használnám a gépet, szeretnék egy komolyzenei-zongorás témát a gépnek.

Úgyhogy a kérdésedre a válasz magától érthetődő : mert qva jól mutatna.


Egyébként meg most megint nem fogom tudni, hogy kinek van igaza, a #2-esnem, vagy a #3-nak!! >(


Most flashelés alatt olyan flashelést értetek, amit csak szervizben tudnának megcsinálni, vagy olyat, amit otthon is ki tudok javítani floppyról?

Mert ha utóbbi, akkor esetleg megkockáztatnám, hátha épp 256 szinű pixelgrafikus tömörítetlen adatként benne van a fájlban a kép, amiből a frissítőprogram frissíti a ROM-ot, és hátha át tudnám írni ;)

2014. júl. 13. 22:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha rosszul csinálod, _átmenetileg_ biztosan téglát csinálsz a gépből.

Szervizben újra flashelik neked, csak ahhoz speciális eszköz kell, amivel újra tudja írni az epromot.

2014. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig mégis miért válna hasznodra? Leszarom az előző kérdéseidet, és a ROM-ot nem lehet frissíteni te bal f *sz.:D
2014. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra kíváncsi lennék, hogy mikor lehetetlen egy BIOS-t visszafrissíteni, még ha ketté van törve az alaplap, is lehetséges.

A probléma az animációnál kezdődik, mert nem tudjuk, hol akarod eltárolni. Ne gondold, hogy a winchesterről be fogod tudni olvasni. Kvázi ki kell cserélned az eredeti animációt az újjal, írni nem is kell, ha mindent megtartasz amúgy, ahogy van. Amit viszont megnézek, hogy te ezt otthon hogyan a fenében tudod megcsinálni.

2014. júl. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem animációt akarok, annyira azért én is képben vagyok, hogy mi a határ.

Egy FuJitsu logóval indul az egész gép (hacsak nincs beállítva a BIOS-ban, hogy debug üzemmódban induljon), én csak ezt a logót szeretném lecserélni egy ugyanolyan színmélységű, ugyanolyan felbontású, aránylag ugyanakkora képre. Magyarán csak a pixeleket szeretném megváltoztatni.


És persze, hogy nem fájlból szeretném olvasni a merevlemezről!!! Miért gondoltátok, hogy azt hinném, hogy a BIOS legelső indulásakor bárhogy is olvasni tudnám a merevlemezt?! Hisz azt már rég azután ismeri fel, miután kidobta a logo-t.


Én amire gondoltam, hogy ugye amikor a program frissíti a ROM-ot, akkor egy képfájlból olvassa be és írja újra a BIOS tartalmát. És a kérdésemmel arra lennék kíváncsi, hogy esetleg előfordulhat egy ilyen lifebook-nál/laptopnál, hogy a ROM képfájl tartalmazza a BIOS logó-t, magyarán akkor írható-e a BIOS ROM-nak az a része is? Erre mik az esélyeim, meg arra, hogy ezt biztonságosan megváltoztassam?


És igen, nem vagyok hozzáértő, ezért kérdezek ; de azért még ezért nem kéne le...... -- mert ilyenkor epilepsziás rohamot fogok kapni a jobb kezemre, és önkéntelenül elkezdek kattintgatni a piros kéz felett. ;)

2014. júl. 14. 00:28
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]

De felelősséget nem vállalok.

2014. júl. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!