Jack aljzat kontakthiba?

Figyelt kérdés

Jack aljzatban, jack dugó mozgatásakor van, mikor jól érintkezik, mikor csak a sztereó egyik fele szól a kimenetben (pl fülhallgatón).


Mi okból alakuhat ki ilyen eset?


Hogyan orvosolható?



2015. júl. 9. 14:15
 1/3 Szirty ***** válasza:

Leírhattad volna miféle készülékben van ez az aljzat.


De ha az aljzat NYÁK-ba ültethető fajta, akkor a leggyakoribb probléma a forrasztás megrepedése. A gyakori mozgatás miatt a forrasztás elenged. Rosszabb esetben a forrszem is felválik a panelről a forrpont mellett.


Az ilyen hiba könnyen, néhány forrasztással javítható, de a készüléket sajnos szét kell szedni hozzá.

2015. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

kontaktos


szösz került bele - sűrített levegő, teli tüdőből ráfújás


elkoszolódtak az érintkezők - fogsz egy kb 2-3 mm átmérőjű rudacskát (fém/fa), egy nagyon vékony rongydarabot teszel rá úgy, mintha át akarnád bökni a rongyot, ezt ki-be huzogatod az aljzatban


elgörbültek az érintkezők - szét kell szedni a készüléket, megkeresni az aljzatot, és a jack dugó felé visszanyomkodni az érintkezőket ( a dugó ne legyen bedugva)


ha telefonról van szó, vagy más szétszedhetetlen cuccról, akkor az érintkezők görbülését egy vékony tűvel, kívülről lehet korrigálni


én így szoktam...

2015. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, tehát orvosolható a probléma, köszönöm! :)

Én magam nem kísérleteznék vele, lehet, h majd szerelő...

2015. júl. 16. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!