Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a keverő erősítőmre végfoko...

Ha a keverő erősítőmre végfokot kötök akkor az ad plusz teljeşítményt a kihangosításhoz, vagy akkor csak a végfok dolgozik? Vagy egyáltalán lehetséges ez a megoldás?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Van ám félreértés.


1. Erősítő bemenetére soha ne köss másik erősítő kimenetét! Azon kívül, hogy a második erősítő bementét tönkreteszed, semmit nem érsz el.


2. Ha egy erősítőt a keverő vonali kimenetére kötsz, akkor nyilván most attól függ, hogy az erősítő nagyobb teljesítményű-e, mint a keverőerősítőben levő erősítő. Nyilván egy pár hangsugárzóval ha 2*600 wattos erősítőt használsz, vagy 2*150 wattos keverőerősítőt, hát nem mindegy.


3. Ha 2 pár hangsugárzód van, akkor egy-egy pár ráköthetsz a keverőerősítőre, meg külön az erősítőre. (Az erősítő bemenetére csakis a keverő vonali kimenetét szabad kötni.) Nyilvánvalóan 2 erősítő, 2 pár hangsugárzó bnagyobbat szól, mintha csak felét használnád föl.

2015. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Szirty ***** válasza:

Hű Csárli most aztán tényleg megkavartad a dolgokat.


Gondolom talán azt akartad írni, hogy végerősítő bemenetére másik végerősítő kimenetét ne köss sose.

De a mikrofon erősítő is erősítő, az előerősítő is erősítő a keverő erősítő meg nem nagyon végfok.

2015. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

"De a mikrofon erősítő is erősítő, az előerősítő is erősítő a keverő erősítő meg nem nagyon végfok."


Szándékosan (!) nem használtam a végerősítő kifejezést, mert akkor végleg elmegyünk az erdőbe, bár már lehet hogy mindegy.


Megjegyzem, keverőerősítő alatt azt értjük, amiben végfokozat is van. Tipikusan ilyen 2*100..2*200 wattos.

2015. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Szirty ***** válasza:
Én nem azt értem alatta.
2015. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjak... TE nem azt érted alatta... :D


(Off, akkor mondjuk nem kicsit fölmerül, hogy mit értesz pontosan keverőerősítő alatt. Hiszen valamiféle előerősítők, hangszínszabályzó és végsősoron vonali kimenet, fejhallgató kimenet van a keverőpultokon (!) MINDIG.

Ilyen alapon fölmerülne két kérdés.


1. Mit értesz keverőerősítő alatt?


2. Hogy hívnád azt a keverőpultot, amiben van végfokozat is? :) )

2015. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Szirty ***** válasza:
0%

"(Off, akkor mondjuk nem kicsit fölmerül, hogy mit értesz pontosan keverőerősítő alatt. Hiszen valamiféle előerősítők, hangszínszabályzó és végsősoron vonali kimenet, fejhallgató kimenet van a keverőpultokon (!) MINDIG."


Kitaláltad. Pontosan ezt értem alatta.

2015. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Off.

Csakhogy azt NEM úgy hívják. Lehet, hogy te azt érted alatta, de a hangtechnikai könyvek NEM, meg a kereskedések SEM.


Tessék, ezek keverőerősítők: [link]


Mindben van végfokozat.


(Megjegyzem nem szakszerű mindent ...erősítőnek hívni, amiben valamiféle hangfrekvenciás erősítő van, ilyen alapon a CD játszó is "CD játszóerősítő" is, mert csak van benne egy fejhallgató erősítő... A TVkben meg még végerősítő is van.)

2015. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Off. Meg ugye akkor nem világos, hogyha a keverőpult nálad keverőerősítő, akkor hogy hívod azokat, amik tényleg keverőerősítők ?... :D
2015. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek ezekhez pont azért kérdeztem :) van egy phonic 2x225w erősítőm és egy pár 400W hangfalam. Élő zenét hangositok ki szinti és ének. Így merül fel a kérdés hogy végfokot pluszba rá tudok e kötni
2015. júl. 15. 10:12
 10/22 Szirty ***** válasza:

Charlie!


Nem kell ezt ennyire túlfeszíteni.

Te kijelentetted, hogy: " Erősítő bemenetére soha ne köss másik erősítő kimenetét!"


Erre én kijelentettem, hogy ez egyáltalán nem így van. Rengeteg helyzet létezik amikor erősítő bemenetét egy másik kimenetére kötöd. Had ne soroljam, szerinted tudod.


Az hogy a keverőkben van-e végfok vagy nincs, teljesen irreleváns.

Te itt készüléket értesz erősítő alatt én meg áramkört.


Pl.: [link]


A kijelentésed amire reagáltam tehát hibás! :)

2015. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!