Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megoldást szeretnék, nem a...

Andracsik Tamás kérdése:

Megoldást szeretnék, nem a "szerzői jog" stb. A UPC-s Cisco 8685 tipusú DVR-ből hogyan lehetne kimenteni a már rögzített felvételeket? VHS az ok. De digitálisan szeretném, hogy a minőség maradjon! A hátulján az USB, és az ethernet is le van tiltva!

Figyelt kérdés

#UPC #DVR #kimentés #Cisco8685
2015. júl. 14. 04:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát amennyiben nem a "szerzői jogokról" akarsz hallani ill. olvasni, akkor a válasz az, hogy sehogy! A felvétel is kódolt, amit a box kódol ki, nem lehet feltörni, ill. nem is volt erre törekvés sosem, így nincs rá megoldás! Ez a válasz.

Alternatív megoldások lehetnek: UPC kábel ha jól sejtem... ha engedélyezi a UPC azt, hogy modult használj a csatornákhoz, akkor lehetséges, hogy engedélyezi a saját box használatát is, erre rá kell kérdezni, ha igen, olyan saját boxot kell választani, amivel tudsz rögzíteni, s nem kódolja le.

Továbbá viszonylag olcsó megoldás lehet ez: [link]


Ezzel elvileg tudod rögzíteni a HDMI-n a jelfolyamot, azaz kvázi felfűzhető a UPC-s boxra, s nem csak erre való, hisz androidot futtat, egy komplett médiaplayer-t faraghatsz belőle többek között. Sok mindent nem tudok róla, csak azt, ami le van írva, esetleg írj a geeknek levelet, tedd fel a kérdéseidet, angolt értik. Ha a minőség miatt bizalmatlankodnál, a Tronsmart egy viszonylag nagy múltú márka a miniPC-kben, szóval nem minden szar, ami Kínából jön!

2015. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez is lehetőség ! Én még gondoltam egy HDMI splitter, meg egy Pinnacle HDMI bemenetes kártya. Szerintem ez is megoldás lehet.
2015. júl. 19. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz használtan ill. akár ebay-ről rendelni, akkor mindenképp olcsóbb megoldás a tronsmartnál, egyéb esetben egy hdmi capture kártya nálunk ha jól látom 20-30e körül van s ehhez még hozzá kell adni azt is, hogy olyan kártya, ami felfűzhető, az még ennél is drágább, ha meg nem tudod felfűzni, akkor vagy átdugdosod a tv-ből a kártyába a HDMI kábelt vagy úgy használod, hogy a TV-re egy 2. kimeneten (ami analóg lesz nyilván) csatlakozol, az meg minőségromlást hoz magával, így nem túl életszerű az állandó használata, tehát marad az 1. verzió, aminek megy a hdmi aljzatok kopása a hosszabb távú következménye. No de azzal pl. nem vagyok tisztában, hogy a felfűzött rendszer működik-e egyáltalán kikapcsolt PC mellett is, mert ha nem, akkor végképp nincs semmi értelme. Szóval mindezeket végképp ki kell deríteni, nehogy hosszabb távon szarabbul járj egy kártyával, mint egy felvevő eszközzel. Az egész sztorihoz azt is add hozzá, hogy nem mindegy, hogy egy 3-5W-ot fogyasztó eszközzel rögzítesz vagy egy 300-600W-ot fogyasztó PC-vel!
2015. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen - az igen részletes és kimerítő válaszokat és lehetőségeket. Valószínű a HD-ban rögzítő lesz a megoldás.

No persze ha majd lesz pénzem !! (ez se mellékes)

Mert én a legegyszerűbb megoldást választottam, kivettem a vinyót a "dobozból" és rádugtam a gépem egy szabad portjához.

Ezzel meg az volt a probléma, se a windows, se az android, se a linux, se az IOS nem látta az adatokat. A vinyót teljesen üresnek látták ! Erről ennyit. de sebaj addig nem nyugszom amíg ki nem tudom menteni a számomra érdekes tartalmakat. Ha úgy tetszik addig nem nyugszom míg fel nem "töröm" !!!

2015. aug. 18. 05:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egy lehetőség jelent meg a piacon ! A Blu-Ray felvevő/lejátszó; dualtuneres DVB-T; DVB-C. Már a UPC-vel párbeszédben vagyok, hogy ha ez a drága berendezés az ostoba kódolásuk miatt nem tudja megjeleníteni és vagy a külső usb-t ill a LAN csatit letiltja az az én saját tulajdonú készülékembe való idegen beavatkozás, és mint ilyen bűncselekmény ! Így sok sok pernek néz elébe a szolgáltató !!!
2016. máj. 5. 07:24
 6/6 anonim válasza:
Mennyit pereltél ki belőle azért mert a lan+usb port le van tiltva a boxokon mert nincsenek használatban? :D
2017. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!