Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy fel néha az interne...

Miért megy fel néha az internetemnek a csomagvesztése 7,5 %, sőt, néha 30%-ra?

Figyelt kérdés

Pingel ugyanez a helyzet,3000-ig,nagyritkán 10.000-ig(!) is felmegy. Mikrohullámu internetem van,az útválasztó,a hálozati kártya meg az Ethernet kábelek is rendben vannak.

Átlagban másfél óránként elmegy az internet 5-10 percre,ami FPS/TPS multi lövölde játékban nem éppen kellemes... Az internet nagyon drága a mostani minőséghez képest,akkor nem is lenne vele semmi gondom(3mbit/s 5700 ft,szerintem egy nagyobb szolgáltatótol bérelik+kevesebb az ügyfél (ami nem csoda) azért drága),csakhát ez eléggé kellemetlen. Még 10 hónap van a hűségidőböl,találtam egy másik szolgáltatót ami olcsóbban valamelyest többet ad (3900 ft,5 mbit ez mikro netnél már nem rossz),szóval várnom kell míg lejár. A szolgáltatónak szóltunk néha,de nem nagyon változott semmi. Mit lehetne tenni?



2014. szept. 21. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos az a tapasztalatom, hogy az ilyen kis vidéki szolgáltatók szarnak bele a panaszokba...
2014. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Be kell látni két tényt:

* A kereslet határozza meg a kínálatot - egy Isten háta mögötti kis népsűrűségű kistelepülésre, ahol nem várható nagy bevétel, nem fog semelyik szolgáltató a két szép szemedért optikát kihúzni. Drága és nem megtérülő befektetés.

* Minél távolabb vagyunk a "központtól", minél inkább kiépítetlenebb odáig az infrastruktúra, minél inkább egy kis cégre van hagyva az egész (a sültgalambot a szájukba váró közösséggel), annál inkább drágább lesz az egész.


Külső forrás kéne (uniós pályázat, állami támogatás), de azt meg lenyúlják a húsosfazék körüli vállalkozások (lásd Nemzeti Digitális Közmű) - a helyi kis cégek ebből nem látnak semmit.


"Mikrohullámu internetem van,az útválasztó,a hálozati kártya meg az Ethernet kábelek is rendben vannak. "

Az antenna és az átjátszóállomás ("amerre az antenna néz") között nincsen terepakadály? Fa épület, stb? Nincs esetleg elfordulva az antenna?


"találtam egy másik szolgáltatót"

...aki gyanítom ugyanolyan frekvenciatartományban fogja szolgáltatni a netet, ami miatt interferálni fog az előzővel, és ugyanott vagyunk, ahol a part szakad.

2014. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az 1. tényhez: Avval nincsen semmi gond hogy nincsen közvetlen közel optika,csak 200 méterre,az infastrúktúra viszonylag fejlett,tanyán lakok,és van a közelben 2 falu,mindkettő kb 500-500 fős,és a faluk meg az a hely ahol lakok egy 6 KM-re lévő "anyaváros" agglomerációja,illetve a közigazgatásába tartozik.

2. tényhez: Én személy szerint nem várom a sültgalambot a számba,meg az itteni ügyfelekre se ez a jellemző,csak azért legyen elviselhető a minőség(alacsony ping,ne legyen csomagveszteség) ha már egy kész vagyont kell fizetni havonta érte. Tavaly erre egyátalán nem volt panasz.


3. : Hát igen,ez a másik ok amiért sokat kell fizetni az internetért a kereslet hiánya melett.


4. Az antenna egy villanyoszlop tetején van,és semmi sincsen magasabban nála. Átjátszóállomás és az antenna között sincsen terepakadály szerencsére. Az antenna is az eredeti irányba néz.


5. Erről sajnos nem tudok nyilatkozni,a szomszédoknak egyelőre jó,bár ők nem FPS-ek hez használják.

2014. szept. 21. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!