Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi van olyankor ha a gépembe...

Mi van olyankor ha a gépembe a DVD olvasón nem jön ki a tálca, régebben meg majától is ki-be mozgott?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 15:10
 1/4 anonim válasza:

Valószínű, hogy mechanikus baja van, nem elektronikus. Nekem is volt ilyen. Kérdés, hogy van-e benne lemez vagy sem mikor nem jön ki.

Egyébként ha nem nyílna ki akkor ott a kis lyuk az előlapon, ott drótdarabbal benyomva a fogaskereket meglökve kiadja.

Belül a mechanika befogja a lemezt mikor bemegy a tálca. Felemelkedik és felül a mágnessel megfogja. A mágnes a borításban van. Ha nagyon közel van -azaz mikor nincs benne lemez- akkor nem engedi le.

Szétszedtem egy-két ilyet, köztük az enyémet és egy átlátszó cd méretű műanyaggal pontosan megnéztem mit csinál mikor bemegy a lemez. Elég érdekes. Bár az infra lézerbe nem jó belenézegetni...

Szóval vagy megbütykölöd házilag vagy kicseréled újra.

2010. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, éj nincs benne lemez.
2010. márc. 5. 15:25
 3/4 A kérdező kommentje:
sikerült ahogy mondtad hogy piszkáljam meg...köszi szépen...
2010. márc. 5. 15:31
 4/4 anonim válasza:

Szívesen. Akkor jól sejtettem, nekem is ez volt régen. Lemez nélkül nem jött ki.

Egyszer havernak megpróbáltam úgy, hogy alátéttel megmagasítani, de beszerelés után nem volt jó, lehet visszanyomódott.....fene se tudja. Bár azt jól ki kell mérni. Érdekes lenne belül elszállna a lemez XD.

2010. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!