Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem tudom, hogy vegyek-e 3DS-t?

Nem tudom, hogy vegyek-e 3DS-t?

Figyelt kérdés

Alapvetően a Pokemon részek miatt vennék egy 3DS-t használtan, de az összesen négy játék (tulajdonképpen csak kettő csak különféle kiadás).

Ami még tetszetősnek tűnik számomra az a Mario Kart 7 és a Donkey Kong (régebben egy hétre kölcsönkaptam egy Snes-t Donkey Kong-al szerintem szuper játék volt :) )


A kérdésem, hogy így szerintetek megéri-e venni 3DS-t ezért a pár játékért vagy azokat úgy is gyorsan kijátszanám és csak benne állna-e a pénz?


Esetleg írhatnátok pár játékot ami kicsit megerősíti bennem a hitet, hogy igen érdemes megvenni. :D

Amiket ismerek hallásból:

Zelda - ez nem vonz annyira de még nem játszottam egy résszel sem

Kirby - ezt talán még kipróbálnám de nem ismerem ezt sem

Mario részek ugye - sima DS-en kipróbáltam, de annyira nem fogott meg, inkább csak unaloműzőnek tudnám elképzelni

Pokemon - ezt ismerem, emulátorral kitoltam két részt ez nagyon megfogott, a sorozat is nagyon jó szerintem :D



2015. júl. 27. 19:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy nem volt még Nintendo konzolom csak 1×-2× kölcsönkaptam ismerősöktől 1-1 hétre, elsősorban PC-n nevelkedtem játékok terén, így a nagyon elvont japán játékoktól kicsit tartok.


A másik ami még érdekelne, hogy valaki használja a 3DS-t "main" konzolnak vagy inkább csak utazós/foglalt a PC/konzol és előkapom a 3DS-t szinten használjátok?

2015. júl. 27. 19:47
 2/3 Krisipoke ***** válasza:
100%

Mi számít japán elvont játéknak? :)


Legelőször az utolsó kérdésedre válaszolnék, ha nem gond: én, ahogy rengeteg ismerősöm is, a 3DS-t használja gamingre leginkább. Egyáltalán nem kevésbé jók rá a játékok, mint mondjuk egy nagykonzolra, és semmiképp "csak unaloműzőnek" használjuk.


Azt kétlem, hogy mindegyiket csak gyorsan kipörgetnéd... Főleg, ha a Pokémon játékokban mondjuk mások ellen is szeretnél játszani (ami szerintem a legjobb része), meg össze szeretnéd gyűjteni a Pokémonokat, több száz órát simán bele lehet ölni... Illetve más olyasmi játékokba, mint mondjuk a Fantasy Life vagy az Animal Crossing, a legtöbb ismerősöm, aki játszott velük, beleértve én is, 100-500 órát azért beletettünk játékonként.


A 3DS-es Donkey Kong Country Returns 3D a Wii-s verziónak az átportolt, és kicsit átalakított verziója, ami fantasztikusra sikerült. Gondolom az első Donkey Kong Country-val játszottál anno, szerintem ez még annál is sokkal jobb szinte minden tekintetben (mondom ezt úgy, hogy imádom az eredetit!).


A Kirby Triple Deluxe szintén egy zseniális platformer, én nagyon szeretem a sorozatot, és ez belőle a második kedvenc részem (az első a Kirby Super Star Ultra nevű, Nintendo DS-re, amit egyébként szintén lejátszik a konzol).


A Mario Kart 7 is nagyon szórakoztató, és sokáig játszható, főleg, ha haverokkal, vagy online emberek ellen mész.


A Zelda sorozat abszolút zseniális, egy próbát mindenképp megér szerintem. Az én kedvenc részem a 3DS-re is elérhető Majora's Mask, viszont ezt talán semmiképp nem ajánlanám egy olyannak, aki új a sorozathoz, a másik két, erre a konzolra lévő rész, az Ocarina of Time és a Link Between Worlds sokkal jobbak kezdőknek, viszont ugyanannyira zseniálisak.


A fő Mario játékokkal kapcsolatban... a New Super Mario Bros. 2 című rész nem lett rossz, de szerintem nem tartja azt a szintet, amit a régebbi 2D Mario-k előtte megszabtak, de a Super Mario 3D Land elég jól sikerült. Ha szereted az RPG-ket, a Paper Mario Sticker Star egy jó játék még, bár a Paper Mario sorozat leggyengébbje, a Mario & Luigi: Dream Team Bros-zel pedig nem játszottam, de sok jót szoktak mondani róla.


Ha mondjuk a taktikai RPG-ket is szereted, a Fire Emblem Awakening is egy nagyon jó játék.


És akkor arról még nem is nagyon beszéltem, hogy az egész Nintendo DS játékkínálatot is támogatja a gép (amire még több fantasztikus játék van szerintem), illetve az online boltból letölthető elég méltányos áron sok régi klasszikus és új cím egyaránt.


Mindenesetre én kb. 4 éve vettem a gépemet, és nem volt olyan időszak azóta, amikor nem játszottam volna vele, és így összességében több EZER órát lejátszottam rajta, egyszerűen imádom. És elég nagy közössége is van még Magyarországon is, Facebookon van is csoportunk, és bár elég sokan vagyunk benne, egész biztos vagyok abban, hogy ez csak egy kis töredéke az itthoni tulajdonosoknak. :)

2015. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A japán elvont játékokhoz csak annyit, hogy benne vagyok a csoportban fb-n readonly üzemmódban, néha beleolvasgatok és ott szoktom olyan címeket látni, hogy csak pislogok mik vannak. :DD


Igen a DK Country volt az rákerestem google-ben.


Így viszont azt hiszem meggyőztél, én inkább úgy szoktam számolgatni a játékokra kiadott pénzt, hogy mennyi élvezetesen eltöltött játékórám lehet majd a kiadott játékban, az általad leírtak szerint viszont megérheti számomra max ha nem igazán jön be a többi játék akkor eladom. :)

2015. júl. 28. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!