Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszórót nézzek...

Milyen hangszórót nézzek hátra, ha hiányolom a mélyet?

Figyelt kérdés
Elől 2x110W rms 165mm 3utas hangszóró van ami nekem minden tartományban szép hangot mutat. Hátulra ideiglenesen az került be, ami elől volt. 13cm 2utas 2x50W rms... Na mélyládát nem akarok, de erősítőt majd igen és 165mm körüli értelmes hangszórót keresek, ami szépen szólna minden tartományban.

2015. júl. 27. 22:43
1 2
 1/11 Osynho ***** válasza:

A "hátra" kifejezés mit jelent? Ajtó, kalaptartó?


Mély hanghoz szigetelt ajtó és erősítő kell. Hátra csak a mély hangokat engedném, LPF-el levágnám a többit.

2015. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kalaptartó hangszóróit szeretném cserélni.
2015. júl. 28. 07:37
 3/11 Osynho ***** válasza:
Kalaptartóba max free air nyomókat tennék, mondjuk 2db 20cm-est, ha elfér. Vagy akár egy is elég lehet, azt meg hidalva hajtani az erősítőről. Ilyenkor persze rendesen meg kell erősíteni a kaalptartót, de én a csomagtartó felé, a kalaptartó alá egy ládát is jó ötletnek tartok.
2015. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
165mm-ig szeretnék csak bővíteni. Jelenlegi méret 135mm. Ládát nem szeretnék semmiképp.
2015. júl. 28. 13:18
 5/11 Osynho ***** válasza:
Pedig igazi mély hang csak megfelelően méretezett ládából jön. Mindenképpen belóg a mágnes a csomagtartóba, egy köré épített doboz nem vesz el lényeges helyet.
2015. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Osynho ***** válasza:
Vagy, a másik, klasszikus megoldás egy minőségi komponens szett beépítése előre, bitumennel szigetelt ajtóval, amivel zárt teret lehet kialakítani. Ezt erősítőről hajtva már korrekt mélytartomány érhető el.
2015. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem a kocsiban nincs külön mélyláda, egy gyári BOSE rendszer van benne de tökéletes mély hangzást ad. Nem remegteti a kocsit, nem az a parasztlázitó dolog hogy a csavarok lazulnak a kocsiba annyira remeg a SAL doboz de egy élvezhető hang nem jön ki rajta hanem normális, dinamikus mélyhangokat ad. Szóval szerintem nem kell külön mélyláda csak egy normális hangszóró szett.
2015. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is szettben gondolkodom vagy valami hasonló megoldáson.
2015. júl. 28. 20:51
 9/11 Osynho ***** válasza:

Azt nem szabad elfelejteni, hogy egy normális hangszóró szett önmagában nem sokat ér. Mivel nem csak az szól, hanem az egész rendszer, illetve a környezete befolyásolja a hangját (beépítés, autó kialakítása). A hifi egy rendszer, ami olyan, mint a leggyengébb láncszeme. Teljesen mást mutat ugyanaz a hangszóró rendes fejegységről kapott jellel, erősítőről hajtva, normálisan beépítve, mint ha csak úgy bedobja az ember a meglévő lukba.


Mély hangokhoz egy minél inkább zárt tér kell, hogy elkerüljük az akusztikus rövidzárat, amikor a membrán csak mozog, de nem hatékony. A 4 hangszóró inkább hátrány, mint előny, de ha már muszáj, akkor érdemes ugyanolyat tenni előre-hátra. A most bent lévő, gondolom koax, ami nagyon nem szerencsés, mivel a magasakat igyekezni kellene a fül magasságához tenni, ha a bokádnak zenél, az nem túl ideális. Szóval inkább komponens szettet kellene venni.

2015. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó jól leírta a dolgokat, de kérdező, ha te olyan beállítottságú vagy mint én, és nem az számít hogy a hangszóró ordítson mint az állat és a mélyládától mohogjon a kasztni, hanem az igényes hangzás a lényeg akkor egy 8 hangszórós szettel tökéletes lesz. Viszont ahogy fentebb írták, ne koax szettet nézz.
2015. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!