Egy merevlemez megbízható?

Figyelt kérdés

Vettem egy merevlemezt, azt akarom tudni, hogy kb. mennyi ideig tárolja a fájlokat, úgy hallottam elhasználódik és újrakell formázni? Ez igaz?

Fontosabb fájlokat szeretnék rá rakni és filmeket. A gépemen már nincs, hely. Ha átrakom vinyóra a fájlokat és letörlöm a gépemről, akkor biztonságosan megmarad a merevlemezen?

Nem lesz semmi baja?

Nyugodtan letörölhetem a gépről a fájlokat?


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. aug. 1. 17:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaa még annyi hogy külső merevlemezre gondoltam.
2015. aug. 1. 17:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt még soha sem hallottam, hogy elhasználódik és formázni kellene. Az oké, hogy elhasználódik. De olyan szerintem biztosan nincs, hogy mondjuk évente újra kell formázni, hogy jól működjön.


Lehet, hogy a töredezettségre gondolt, akitől hallottad/olvastad. Az egy létező probléma. A részletekbe nem akarok belemenni, csupán két folgot írnék le.

1. A sok törlés, másolás okozhatja (nem kötelezően, de nagy a valószínűsége).

2. Töredezettség-mentesítő programokkal lehet javítani a helyzeten. (Bár az operációs rendszerek is jobban boldogulnak a töredezett fájlokkal, mint korábban.)


Az a lényeg, hogy használd nyugodtan. A számítógépedben is valószínűleg az van. (Kivéve, ha SSD. De akkor is valószínűleg használtál már olyan számítógépet, amiben merevlemez/winchester/HDD volt.)

Ha azt vennéd észre, hogy belassul (lassabban lehet másolni róla/rá.), akkor lehet próbálkozni a töredezettség-mentesítéssel.


Viszont nem jó ötlet egy helyen tárolni fontos fájlokat. És itt tök mindegy, hogy milyen eszköz az az egy eszköz. Ugye az ördög nem alszik, simán tönkremehet. Ha legalább két helyen van, akkor kisebb a valószínűsége, hogy teljesen elveszne a fontos fájlod. (Ugye mindegyik eszköznek meg kéne hibásodnia hozzá.)


Természetesen én is tartok olyan dolgokat (pl. filmeket, játékokat) egy példányban a külső merevlemezemen. De azokért nem kár, mert be tudom újra szerezni, ha kell.

Viszont a saját képeket, stb. nem csak ott tartom!

2015. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
UI: külső merevlemeznél fontos, hogy használd a "biztonságos eltávolítást". (Remélem, ismered. Egyébként pendrive-oknál is fontos.)
2015. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Fontosabb fájlokat szeretnék rá rakni"

"Nyugodtan letörölhetem a gépről a fájlokat? "


Fontos adatot ne tarts egy példányban, még kettőben sem, különben jön a jeti és letolja a torkodon a dákóját. aztán nyvajoghatsz, hogy hol a "fontos adat". Ennél érthetőbben nem tudom megfogalmazni.

2015. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 2. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!