Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mik a tapasztalatok a Thomson...

Mik a tapasztalatok a Thomson Thc3000 beltéri vevő egységről?

Figyelt kérdés
Minden funkciója megfelelően működik?

2015. aug. 4. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltatónál akarod használni? Arra ügyelni kell, hogy amennyiben használ a szolgáltató kódolást, azaz kártyával vehetőek csak az adások, akkor egy FTA box, azaz az általad említett box sem jó erre a célra. Egyébként meg ahogy látom nálunk nem is forgalmazzák, így magyaroktól nem hinném, hogy kapsz véleményt, kérdezz valami osztrák fórumban.

Ha használ a szolgáltatód kódolást, akkor még mindig ki kell deríteni azt, hogy engedi-e a saját eszköz használatát. Ha nem, de modult enged használni laposTV-ben, akkor modult kell kérni, s olyan kábelTV-re alkalmas boxot kell választani, amiben van modulfogadó.

2015. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

óóóó... másik kérdésednél látom, hogy nem 3000, hanem 300.

Ettől függetlenül él, s megállja helyét, amit írtam, azokat derítsd ki.

Ha esetleg olyan helyen laksz, ahol telepíthető parabola antenna, s már amúgy is beruháznál a felvételi funkció miatt, s a T-home-nál bukik a történet, akkor ajánlom figyelmedbe a UPC Direct direktkártyás rendszerét. Ehhez saját eszközök kellenek, kell egy parabola antenna, meg egy beltéri, s mindez összekábelezve értelemszerűen. Beállítod, vagy hívsz szerelőt. A UPCD-nél meg előfizetsz direktkártyára. A kártyát a boxba dugod, s él a rendszer. upc direct honlapján nézz körül, mi a kínálat, én medium csomagban vagyok havi 2000Ft-ért.

Boxról ezesetben annyit, hogy olyat kell választani, amiben univerzálissá tehető a kártyaolvasó, ezt egy firmware cserével eltudod érni. Érdemes ezután szakmai fórumokban érdeklődni, de többek között ilyen boxok az Amiko által gyártott boxok.

2015. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Es errol mi a velemenyed?

belteri-egyseg.arukereso.hu/amiko/hd-8270-p252152641/?gclid=CKSdxKPBkscCFZTItAod5dkCeg

2015. aug. 5. 19:54
 4/18 A kérdező kommentje:

www. belteri-egyseg.arukereso.hu/amiko/hd-8270-p252152641/?gclid=CKSdxKPBkscCFZTItAod5dkCeg


amugy t-home-rol van szo

2015. aug. 5. 19:56
 5/18 A kérdező kommentje:

telefonrol valo netezes csodaja :)


www.belteri-egyseg.arukereso.hu/amiko/hd-8270-p252152641/?gclid=CKSdxKPBkscCFZTItAod5dkCeg

2015. aug. 5. 19:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Amiko-ról tudok általánosságban véleményt mondani. Ált. jó ár/érték arányú boxokat gyárt, de én a műholdas "részleget" ismerem. Amiko boxok (amik nem futtatnak operációs rendszert) ált. stabil, megbízható boxok, amire eredetileg ki lettek találva, azt abszolút szolgálják.

De mint láttam téged az érdekel elsősorban, hogy médialejátszás terén mi a helyzet. HD s SD tartalommal azért már egyaránt megbirkóznak ezek a boxok, de médialejátszónak viszont sosem szoktam ajánlani. Az oka az, hogy lesz majd olyan tartalom, amit letudsz játszani vele, s lesz olyan, amit nem, s első ránézésre nem lesz különbség fájl és fájl között, amit lejátszik ill. nem játszik le. A lényeg a videó tartalmak kódolásában van, igyekszem egyértelműen fogalmazni... Vegyünk egy mkv file-t (ugyebár manapság már ezt használják ha sd ha hd), azt előállítani lehet többféleképpen, az erre használatos codec-nek számos beállítási lehetőségei vannak, s lehet úgy használni, hogy azt PC kivételével nem minden eszköz tudja majd helyesen lejátszani. Ill. ahogy fejlődik a kódolási rendszer, újabb funkciók lépnek be a képbe, s ezt ha kihasználja a készítő, akkor lehet ez is okozója a kompatibilitási hibáknak.

Ettől függetlenül azért viszonylag nagy sikerrel lehet médialejátszónak is használni ezeket az eszközöket, csak ezt szem előtt kell tartani, hogy előfordulhat, hogy valamivel nem birkózik meg.

Ha már volt szó felvételről is...

Azt is vedd figyelembe, hogy ma már a legtöbb box kódolja a felvett adást, ilyen-olyan hülye jogokra hivatkozva! Szóval PC-n nem visszanézhető egy felvétel, nem tudod szerkeszteni, nem tudod megtekinteni, csak a boxon! Műholdas boxok között van olyan, ami nem kódolja le, de kábelesnél nincs erről infóm, lehet, hogy van, érdeklődni kell olyantól, aki jobban képben van.

DE még mindig kérdés az amit, leírtam az első hsz-ban!!!

Ezeket mind derítsd ki, mert ezeken bukhat az egész, lehet, hogy feleslegesen veszed meg a boxot, mert a telekom szolgáltatásához nem fogod tudni használni!

Itt érdeklődj: (A telekomnak nem érdemes szakmai kérdést feltenni.)

[link]

2015. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a nem hozza erto kerdes miatt,de akkor mit is kell megtudni pontosan? Engednek-e sajat keszuleket?
2015. aug. 5. 20:26
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, ill. pontosabban, hogy kódolt csatornákhoz lehet-e kártyaolvasós saját beltérit használni. Magyarán a T lehetővé teszi-e azt, hogy saját boxban használd a kártyájukat, s ez hogy valósulhat meg, elég egy kártyaolvasós box, vagy modulfogadós kell.

Ha ezt a kérdést netboard-on így ahogy van felteszed, akkor biztos, hogy kapsz rá értelmes választ.

2015. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
En ugy tudom hogy a t-home nak nincs ilyen kartyas dolga. Digitalisan fognak jonni azok a csatornak amik eddig analogom, a tobbi ugyan ugy csak iptv-n elerheto
2015. aug. 5. 21:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Értem, ha nincs, akkor viszont jó a célnak akár a linkelt Amiko is. DE, inkább ajánlanék a célra combo vevőt, így lesz lehetőséged másik szolgához menni a jövőben, ha esetleg lejár a hűséged s jobb ajánlatot találsz másnál.

pl.: [link]


dvb-t tuner mindigtv extrahoz, a dvb-c tuner a telekoíhpz s a dvb-s2 tuner pedig jó lehet ha esetleg váltanál upc directre. S az ár is kedvező. Mini HD SE-t ismerem, ugyan nem vagyok híve az ilyen miniatürizált boxoknak, de nálam üzemel egy lassan 3 éve s nincs vele gond. Van médialejátszási lehetőség, felvétel, timeshift, youtube, webtv, ezek mind jól működnek. A felvételt pc-n nem tudod szerkeszteni, sajnos ez az általános mostanában. Nethez használhatsz wifit is, ha veszel hozzá egy amiko wifi sticket. Két usb portja van, szal még így is marad egy szabad, pendrive-nak, hdd-nek.

2015. aug. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!