Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Telekomnál a műholdas (SAT) a...

Telekomnál a műholdas (SAT) a jobb vagy a vezetékes (IPTV)?

Figyelt kérdés
A HD minőségre lennék kíváncsi, mert hd csomagom van vezetékes és nemigazán tűéles a kép :/

2015. aug. 6. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg az IPTV-nek valamivel jobbnak kellene lennie. Ne haragudj meg a kérdésért, de ugye HDMI kábellel van csatlakoztatva a box, a TV-hez? Rég voltam a telekomnál, akkor még minőségre a legjobb szolgáltató volt a t-sat, de azóta... 1 tp-n 10-11 HD adó... :D Sőőt, az AP HD, Disc. HD, s a filmbox HD 25 SD csatorna mellett van 1 tp-n. MPEG4 tömörítés ide vagy oda, azt azért kíváncsiságból is megnézném, hogy mit tud produkálni, pláne olyan felvételrészletnél, ahol nagyobb mozgás van. Azért nem Isten az mpeg4, s HD-nál meg nem is beszélhetünk tömörítési különbségről más-más szolgáltatót összehasonlítva, hisz az mindegyiknél mpeg4. Lásd diginél, UPCD-nél átlag 7 csatorna 1 tp-n. Utóbbinál ugyan valóban nincs fullHD felbontás a saját feladású csatornákon, de ha azt nézed, hogy valamivel alacsonyabb felbontás (1440×1080) s csak 7 csatorna 1 frekin, akkor annak elvileg jobbnak kell lennie, mint a 11 csatorna, fullHD felbontáson.
2015. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, hogy HDMI kábellel van rákötve. Barátomnak Digi-jük van és ott az m1 HD sokkal élesebb, mint itt a telekomnál.
2015. aug. 8. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Értem. Mindenesetre nehéz így eldönteni, hisz nem látom, s sosem láttam a T iptv-jét működés közben, de a fent említett okok miatt nem borítékolható, hogy a sat-nál jobb lesz a minőség. Esetleg ha tudsz felvételt készíteni külső eszközre, ami PC-n lejátszható, akkor tedd meg, ránézek, Digivel s UPC-vel össze tudom hasonlítani.
2015. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!