Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van-e hangminőségbeli különbsé...

Van-e hangminőségbeli különbség aközt hogy egy 5.1-et szétpakolok a szoba minden sarkában és aközt hogy a szobának csak az egyik fala mentén helyezem el sorban?

Figyelt kérdés

A papírjaikban úgy írja hogy a négy szateliteket a szoba 4 sarkába, a centert meg középre a mélynyomó mellé, de úgy rosszabb lesz e vagy más lesz-e a hangja ha a szoba egyik fala mellett sorban helyezem el, pl bal hátsó majd jobb első, center, sub, bal első, jobb hátsó?


Laptophoz használnám majd filmezésre meg zenehallgatásra, a laptopban nincs 5.1-es hangkártya úgyhogy a térhangzás amúgy sem játszik szerintem.



2015. aug. 9. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem rakod rendesen, ahogz kell, 5.1es hangkártyával, akkor nem lesz térhangzásod, jobban jártál volna egy normális sztereo hangfalpárral vagy 2.1el
2015. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tamacraft válasza:
100%
Nem lesz igazán jó, mivel az 5.1 hangzás lényege, hogy minden hangszóróból más és más hang hallatszik. A középsugárzóból jönnek a párbeszédek, a front sugárzókból a zene és a fő hangok, a háttér sugárzókból a zörejek. És a központban ül a néző. Ha egy sorban vannak, akkor ez az egész nem valósul meg, sőt rossz lesz.
2015. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy van. Egyébként 10 ezerért vehetsz külső 5.1-es hangkártyát is, de zenéhez tényleg felesleges.
2015. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a térhangzás nem lényeg, inkább a hangerő és az hogy legyen benne mély hang... eddig is volt 5.1-em szintén laptophoz, ennek szét volt rakva a hangszórói rendesen de csak a 2.1-es bemenetről használtam... az újat is ugyan úgy használnám de erről azt írják hogy rövidek a vezetékei, nemtudom hogy pontosan mekkora mert aki írta nem válaszolt és én meg amit találtam róla azt is google fordítóval fordítottam de állítólag 1,5 és 2,5 méteresek a kábelei ( rca dugós ) és az nekem a 450x450-es szobába rövid, venni meg majd készőbb tudok, mert kábelt semmiképp nem akarok netről venni... és egyébként ilyenből akarok venni 5 darab 10 méterest... ez a fajta hosszabítás fog rontani a hang minőségén?


[link]

2015. aug. 9. 18:51
 5/14 tamacraft válasza:
Hangminőségről ilyen összeállítás, és használat mellett fölösleges beszélni. Nem lesz rosszabb...
2015. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és a linkelt kábel, ha hosszabbítom az fog e rontani a hangminőségén?
2015. aug. 9. 22:56
 7/14 tamacraft válasza:
10 méterig talán nem. Afölött azért már némi zajt biztos összeszed a környezetből.
2015. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És azon tudok segíteni? Pl gondolok itt olyanra hogy körbetekerem alufóliával a kábelt vagy ilyesmi... Vagy ezzel még jobban összeszedné?
2015. aug. 10. 21:41
 9/14 tamacraft válasza:

Kezdjük az elején.


Milyen gépről/hangkártyáról hajtod? (Márka, típus)

Milyen a hangfal/erősítő szett? (Márka, típus)

Hány méteres átjátszó kábelt szeretnél beépíteni?


Egyelőre ne alufóliázz...

2015. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

laposról menne: PackardBell EasyNote F5211-HC-260HG


kábelt azt nem tudom milyet vennék de rca hosszabbító lenne olyan mint ezen a képen és 10 méteres:


[link]


A hangfal meg még igaz nincs meg és nem tudom pontosan mekkorák a kábelei de valami angol oldalon valami olyasmit olvastam hogy az elsők másfél a hátsók meg kettő vagy három és fél méteresek... De ez a hangfal lesz ( Ma rendeltem meg )


[link]

2015. aug. 10. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!