Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hangfalaim 4-8 Ohmosak. Ez...

S70Enduró kérdése:

A hangfalaim 4-8 Ohmosak. Ez most mit jelent? Www.Overstock.com/Electronics/SDAT-SB-E800-Professional-Hi-F i-Speaker-Pair/1467193/product. Html Ezt rá köthetem a 8-16 Ohmos erősítőre?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 18:59
 1/6 dirtboy ***** válasza:
51%

A 4ohm-os hangszóróval túlterhelheted az erősítőt,akkor nincs gond vele ha csak halkan hallgatod.

nem javasolt rákötni,nem biztonságos.


az erősítőnél az ohm adat azt jelöli hogy mennyi a stabilitása,mi az a minimum amit igényel.

ha kettő adat van akkor valószínű úgy adták meg hogy csatornánként 8ohm stabil,hídüzemmódban 16ohm stabil.

2015. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hangszórók lengőtekercsének ellenállását adják meg. Kis ellenállás esetén a kimeneti áramkörben nagy lesz az áramerősség és erre az áramerősségre tervezik a kimenő transzformátor szekunder tekercsét ill. az egész áramkört, hogy ne égjen le, amikor a nagy áramerősség áthaladás közben felmelegíti. Ha az erősítő 8-16 ohm kimeneti terhelésre van tervezve, akkor ennek megfelelő áramerősséget bír el. Ha kisebb a kimeneti terhelés, akkor a nagyobb átfolyó áramerősség tönkreteheti a kimeneti elektronikus rendszert.
2015. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

No DE!!!

Én azt nem értem, hogy hogyan lehet egy hangszóró 4-8 ohmos?

Most vagy 4 ohmos egy hangszóró, vagy 8 ohmos.Tudtommal ennek egy fix értéket kellene megadni.

Több hangdobozon láttam már én is ezt a jelölést, és ezt nem értem.

Elmagyarázhatná nekem valaki.Köszi.

2015. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

előbb tisztázni kéne a fogalmakat.

mi az hogy hangszóró,mi az hogy hangdoboz és mi az hogy hangfal mert már van írva minden.


egy hangszórónál megadott ohm érték egy kerekített minimum,lényegében nyugalmi állapotban ennyi.

egyébként meg működés közben frekvenciától függően ennek sokszorosára is felmegy.


vannak dupla tekercses hangszórók is,pl 2x4ohm

ezt kötheted párhuzamban 2ohmra vagy sorosan 8ohm-ra.


erősítőnél ha kettő ohm adat is szerepel akkor egyik a sztereo,csatornánként hány ohm stabil valamint hidalva hány ohm stabil,a hidalt érték magasabb.

2015. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy hangsugárzónak nem ellenállása van, nem is csak impedanciája, hanem frekvenciától függő IMPEDANCIAGÖRBÉJE... Amibe beleszámítanak a hangszórók, maga a láda kivitele és pláne a hangváltó áramkörök.
2015. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
@4. A hidalttal vigyáznék, mert általában közös testtel rendelkeznek a kimenetek. a Hi-FI erősítőknél. Persze parafázissal ezt is meg lehet oldani.
2015. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!