Fekete Flóra kérdése:

Programtervezéshez milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni a programtervező informatika szakot. Szeretnék venni egy laptopot, de nem tudom, mi alapján válasszam ki. Mik a fontosabb tulajdonságok? Kb 150e-t terveztem rászánni.

2015. aug. 27. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

- Erős processzor

- Sok memória

- Nagy háttértár (nem árt, ha gyors is)

2015. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
150 rugónál többet szánj rá, egy 150 rugós gép 2 év múlva ócskavasnak is gyenge.
2015. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha munkagepnek lesz akkor nezz egy Lenovo thinkpadet. A cegek alltalaban ilyenekkel szerelik fel az alkalmazottaikat :)


Programozni tokeletesek. Kis helyen elfernek, konnyu hordozni oket, strapabirok. A grafikkartya ezekbe nem tul eros, altalaban egy egyszeru intel megoldast talalsz benne, ami jatekra es grafikai munkakra nem tul jo viszont nem fog elfustolni neked az elegtelen hutes miatt ha sokat terheled. A megjelenitoik sem a legcsucsabbak. Altalaban alacsony felbontast es kise fako kepet kapsz, de ennek is megvan a pro vonala. Nem terheli az aksit igy tovabb birja egy feltoltessel a gep.

Filmet nezni azert lehet persze ezeken is, es netezni sem olyan roszak :). Memoriaval altalaban jol el vannak latva 4gb alatt ma mar ne allj szoba egy geppel sem. Ennyi legalabb kell, hogy maga az alap programok ne idegesitszenek halalra (oprendszer, bongeszo...stb).

Ha komolyan programozni fogsz valoszinuleg Linuxod lesz... :P (en szoltam) a legtobb egyetemen ahol megfordultam a tanarok szemeben ez oriasi plussz pont haparancssorral is boldogulsz es neked sem rosz trening, de persze a winnel sincs semmi baj. Nekem futott a gepemen mind a ketto amig tanultam.


Ha fontos a grafika is a Dell Inspiron sorozatot tudom javasolni. Sokat dolgoztam vele es nekem megfelelt. Keruld el messzire az MSI, Fujitsu es a driverproblemas Toshiba laptopokat.

2015. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Tegyük hozzá gyorsan, hogy ThinkPad-ből már nem nagyon szabad venni. A legtöbb ócska bazári kacat. Én is ezért váltottam vissza T500-ra, hiába szenvedős a hardver miatt.

2015. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nézz utána, hogy hogy garanciázzák. A Lenovok jó árban vannak, de a Telemax GSM javítja. Ami annyit jelent, hogy ha elromlik, akkor nem kapod vissza 1-2 hónapig, visszaadják, természetesen nem javítják meg, de cserébe összekarcolják, és viheted megint 1 nap múlva, 2 hónapra. Mert ha nem egyértelmű a hiba, akkor nem tudják megcsinálni. Úgy értem, hogy ha gondolkozni kell a hiba megtalálásához, akkor nem fog menni.


De infós ként lehetne némi fogalmad a gépekről, különben hogyan fog menni? :)


A kérdésre a válasz:

Szerintem i5 vagy i7 processzor, és nVidia videokártya, 820-tól felfele.

2015. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!