Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a tévém nem a saját hangszó...

Ha a tévém nem a saját hangszórójából jön a hang, hanem pl soundbarból, akkor lehetséges e a hangerő automatizálása? Igen nagy különbségek vannak a csatornák között, egyik halk, a másik pedig szinte hangos.

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, hiszen a hangot adó egység csak azt a jelet adja le, amit a Tv-től kap. Ha a TV-n be van állítva az automatizálás, akkor a TV-nek mindegy, hogy a szabályzott hangot a saját hangszórójára vagy egy külső egységre küldi.
2015. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, ez sajnos ilyen.

Ugyanis ha optikai kábellel kötöd össze a TV-t a soundbarral, akkor a TV-n ha megfigyelted minden más beállítás beszürkül, vagyis inaktív lesz. Az optikai kábelen a TV egy alap standard jelet ad.

Elvileg nekem pl. van a soundbaromon Auto hangerő, sokat nem ér ha két csatorna között túl nagy a hangerőkülönbség. Valamit javít (vagyis a halk csatornát hangosabbá teszi, a hangosat halkabbá), de sokat nem ér.


Esetleg a soundbaron keresgélj beállítást...

2015. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, sajnos nekem is ez a tapasztalatom. Ha az audiorendszert állítom be a tv-n, akkor beszürkül minden a menüben. A soundbaron (Sony XT1) sincs lehetőség a hangszint automatizálásra....
2015. szept. 20. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!