Hogyan kössek össze egy hangcuccot?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 14:32
 1/9 A kérdező kommentje:

Volna 2db 8ohmos hangfalpárom és volna 2db 4ohm os mélyládám illetve egy olyan végfokom ami 4ohm-tól 8ohmig kezel..

,

, Viszont a végfok 2 csatornás és nekem meg ugyebár 4 hangfalam van!

, Nos a 2 8ohm-os front hangfalpáromat össze tudom kötni sorosan és akkor így maradt + egy szabad csatornám viszont így sem tudom meg oldani h 2 mélyládát tudjak rá kötni!

,

, Mi van akkor hogy ha arra az egy csatornára ami ki maradt, rá kötöm a 2 mélyládát?! Jó az? vagy hogyan mint csináljam hogy jó legyen?

,

, Sajnos nem tudom a mélyládát sorosan össze kötni, mivel nincsen speakon aljzat rajta autós mélyládáról van szó amúgy!

2015. szept. 28. 14:36
 2/9 anonim ***** válasza:
hány wattosak a cuccok? hogy egyáltalán kifogja e hajtani rendesen
2015. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sorba kötést nem szó szerint muszáj kivitelezni. (Nem úgy, hogy körben sorban egyik hangfal - másik hangfal,

hanem a végfok kimeneténél a 2x2 hangfal kábelből kettőt

összekötni, majad a maradék kettőt táplálni.

Ez ugyanúgy soros kapcsolás.)

2015. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen egy próbát megér az, hogy lemondva a sztereóról a végfok egyik oldaláról a mélyeket, a másikról a full range dobozokat hajtani - így a balance-val különböző teljesítmény küldhető rá.
2015. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Itt van nálam a vég most már látom hogy mi a helyzet!


elég jól ki hajtja a cuccot, a 2 mélyet egy kicsit meg égette :D JBL GTO 1204 mélyről van szó illetbe egy Magnat Power Bull 300-ról. Illetve a 2 front meg AD Implus Model 3 .. 250w rms, azon gondolkoztam hogy ha úgy csinálom a 1 csatira 2 mélyet.. vajon akkor is meg égetem?! o.O vagy túl sok volt a jel.. még tesztelgetek vele inkább!

2015. szept. 29. 13:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy a végnél fel jön a piros led, de viszont halkan is az baj vagy gyárilag ez ilyen?! keverőnél meg nem jön fel a piros, nem engedem, inkább vissza veszem a jelet és úgy tökéletes!
2015. szept. 29. 13:04
 7/9 anonim válasza:
Egy erősítőre semmiképp ne kösd be. Ebben az esetben a hangfalak ellenállása másodlagos kérdés. Itt a teljesítmény számít. Amikor nem egyforma watt teljesítményű a két hangfal akkor az erősebb a gyengébb kárára lazít. A kisebb teljesítményű e miatt tönkre is mehet. A mélyeket bekötöd egy olyan erősítőre aminek a teljesítménye kb. 70-75 %-al gyengébb mint a hangfalak. A másikat egy külön erősítőre, hasonló paraméterekkel. Amikor ez készen van, a két erősítőn szépen belehet állítani hangerőket, úgy ahogy neked kellemes a hangzás. A legjobb ilyenkor, ha nem használsz hangszínt az erősítőkön.
2015. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jobban járok hogy ha eladom és veszek egy vagy kettő egyforma subwoofert?! Vagy pedig eladom az egyiket és meg veszem a párját!?


Végfokom van amúgy, egy yamaha p2350.

2015. szept. 30. 09:53
 9/9 A kérdező kommentje:
És persze keverővel használom. :) Számítógépre kötve, csak is itthoni használatban vam! Olyan hobbiszerűség.
2015. szept. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!