Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik végfokot érdemes meg...

Melyik végfokot érdemes meg venni ezek közül?

Figyelt kérdés

A végfokok azon részére lennék kíváncsi hogy valósan teljesítményben mire képesek, mennyit tudnak ténylegesen és hogy melyiket érdemes meg venni ezek közül???


Phonic Max 1000:


[link]


T.amp E 800:


[link]


Voice Kraft S1000:


[link]


Rh Sound Sp1250Ql


[link]


Ezek közül szeretnék választani ebben a 70-80 ezer forintos árkategóriában!



2015. okt. 5. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

"valósan teljesítményben mire képesek" - Nos ez a velük hajtott hangládák érzékenységétől függ.


(Kétszer akkora Watt-ban mért teljesítmény nem hallatszik kétszer hangosabbnak, csak egy kicsit többnek.)


""Van két hangdobozunk. Az egyik, nevezzük “A”-nak, 500 W terhelhetősége, érzékenysége 94dB/1W/1m. A másik, a “B” jelű 250W terhelhetőségű, de érzékenysége 99dB/1W/1m. Ugye már tudjuk, a hangnyomás minden duplázásra 3dB-t fog nőni.

De hogyan is van ez? “A” hangdoboz több mint 500W teljesítményen halkabb lesz, mint “B” 250W-on? Igen! “B” hangdoboz hatásfoka, érzékenysége jobb mint “A”-é ,


fele teljesítményen is hangosabb!


A mai erősítő árak mellett nem mindegy: fele akkora végfok is elég a nagyobb hangerőhöz!""



[link]



"mennyit tudnak ténylegesen" - Ezek a végfokok ténylegesen azaz

szinuszosan tudják a feltüntetett értékeket.


Viszonyítás kedvéért

bármelyik, amit linkeltél gyorsan vagy azonnal lefüstöli

valamennyi hi-fi vagy autós hangszórót.

2015. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amit írtál azzal tisztában vagyok, értem ezalatt a Decibel és a Watt fogalmát, számításait és az érzékenység stb ki számítását de azért köszönöm a választ! :) a valósan mennyit tudnak kifejezés alatt azt értettem hogy ténylegesen le adják e a fel tüntetett teljesítményt, mert sajnos a mai világban elég sokszor fordul elő hogy nem a valós adatokat tüntetik fel az erősítőkön, hangfalakon stb .
2015. okt. 6. 01:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként Pa hangosítással foglalkozom, ezért lényeges a nagy teljesítményű erősítő:) mindennel tisztában vagyok mert ezt tanultam, a baj csak az ami miatt ez a kérdés is fel került ide, hogy sajnos nem mindig a valós értékeket adják meg ezeken a készülékeken, ezért gondoltam hátha van valakinek ezek közül, aki emg tudná mondani hogy melyiket érdemesebb meg venni, teljesítmény szempontjából.
2015. okt. 6. 01:38
 4/4 anonim ***** válasza:

T.amp és a Phonic az elismertebbek, de a linkeltek közül bármelyik tudja a megadott értékeket.

Folyamatos üzemben képesek dolgozni túlmelegedés nélkül.


Amúgy miért ragaszkodsz új végfokhoz??


Kb. féláron megkapnád ezeket vagy dupla ekkora teljesítményhez jutnál ezért az árért.

[link]


Magyar gyártók közül tökéletesek és közkedveltek az alábbiak..:

Ágota, Caston, Siva, Romacsek, Pálfi Audio

Komoly referenciájuk van! ( [link]

(Sajnos újat ők sem adnak olcsóbban.)

2015. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!