Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erősítőt vegyek Sennhei...

Milyen erősítőt vegyek Sennheiser HD 201 típusú fejhallgatóhoz?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve vettem meg a fent említett fejhallgatóm, aminek köszönhetően elkezdett érdekelni a hangtechnika. Tudom, hogy egy ez egy belépő szintű füles, de nagyon jól szól. Az érdekelne, hogy mivel tudnám kihozni belőle a maximumot. Külföldi fórumokon olvastam, hogy relatíve alacsony impedanciás fejhallgatóhoz (jelenesetben 24 Ohm) nem érdemes erősítőt kötni. Máshol viszont azt olvastam, hogy egyes hordozható erősítők igencsak javítanak a HD 201 hangzásán. A lényeg tehát, hogy nem feltétlen hangerőben, sokkal inkább hangminőségben legyen valamilyen javulás (pl. teltebb hangzás, nagyobb hangszínpad ilyesmi). Az előbb említett fórumokon ilyen igények szerint a FiiO E03 vagy E05 típusú hordozható erősítőket javasolták, de ezek tudtommal nem kaphatók itthoni forgalmazásban. Hasonló választásnak tűnik a FiiO Fujiyama E06 is, azonban erről nem tudom, hogy valóban érezhető javulást hozna-e a fejes hangzásába. Az ár is lényeges, nem szeretnék 10 ezer forintnál többet rászánni, főleg hogy úgyis egy alsó kategóriás fejesről van szó. Összegezve, ha valaki tudna egy olyan erősítőt mondani, ami alkalmas veszteségmentes audio jó minőségű továbbítására Sennheiser HD 201 típusú fejhallgató mellé 10 ezer forint alatt, azt nagyon megköszönném.
2015. okt. 12. 19:13
 1/2 Alex225 válasza:
A FiiO E03 erősítő alapján feltételezem telefonhoz szeretnéd használni. Mivel a FiiO E03 kimeneti impedanciája 32 ohm , ezért nem teljesen tökéletes az illeszkedése, de így is ha nem is feltétlen szebben de hangosabban és egy kis többlet basszussal fog várhatóan szólni és a telefon akkuja is tovább fogja bírni a zenehallgatást.
2015. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. nov. 8. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!