Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kínai NiMH akkumulátor vélemén...

Kínai NiMH akkumulátor vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni,e...-ről Nimh 7.2V 4000mAh akkupackot,érdekelne vett-e már valaki.

Mennyivel rosszabb a minősége,kapacitása?



2015. nov. 10. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Rc modellbe gondoltam. Most 3000mAh használok,de nagyobb kapacitás kell.
2015. nov. 10. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Ceruzaakkumulátorral van tapasztalatom, azt leírom, hátha érdekel valakit.

Régebben itthon vásároltam Energizer típusú NiMH ceruza akkumulátort (Made in Japan), 2100 mAh. Később rendeltem ebay-ről noname ceruzaakksit (Made in China), ez is NiMH, kapacitásra 3000 mAh van ráírva. Felhasználás során (főleg fényképezés) az Energizer kb. 2-szer annyi ideig bírja. Az igaz, hogy a kínai jóval olcsóbb volt. Vagyis van némi összefüggés a kapacitás és az ár között.

2015. nov. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Boda Gergő ***** válasza:
Mindent Kína gyárt tehát mi is a kérdés? Energizert is. Nézd meg a hátán
2015. nov. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Boda Gergő nevű felhasználó válasza:


Mindent Kína gyárt tehát mi is a kérdés? Energizert is. Nézd meg a hátán"


Te már csak tudod. Az Energizer akksira az van ráírva, hogy "Made in Japan". Igaz, hogy nincs angolból felsőfokúm, de szerintem ez azt jelenti, hogy Japánban gyártották, és nem Kínában.

2015. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 5 éves Duracell 2650mAh aksikat használok elemlámpába,fényképezőgépbe...stb A múltkor vásároltam a piacon Enowko 2db 2750mAh akkumulátort, már a súlya is gyanús volt a Duracellekhez képest. A töltés is feltűnően hamar lejárt, aztán lemértem, de 400-500mAh a valós teljesítményük. Senkinek nem ajánlom a piaci kínai akkukat.
2015. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3 Van itthon 4db Energizer 2000mAh akkumulátorom ami kínai, viszont van 2db 2450mAh-som ezek elvileg japánok, mint a duracelljeim is. De szerintem is igazából mind kínában készült. Gyakran látom azt is a akuval egybecsomagolt töltőkön, hogy a tölő kínai, az aksi meg japán. Szerintem ez hülyeség, mert igazából mind kínai
2015. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helo P.C.!


"Van itthon 4db Energizer 2000mAh akkumulátorom ami kínai, viszont van 2db 2450mAh-som ezek elvileg japánok, mint a duracelljeim is. De szerintem is igazából mind kínában készült. Gyakran látom azt is a akuval egybecsomagolt töltőkön, hogy a tölő kínai, az aksi meg japán. Szerintem ez hülyeség, mert igazából mind kínai"


Ezt alá tudnád támasztani valami adattal, linkkel, stb, vagy csak a te feltevésed (mármint hogy mind Kínában készült)? Nem kötekedni akarok, csak nem értem, hogy egy komoly cég miért járatná le magát azzal, hogy valótlanul nevezi meg a származási helyet. Az összes nagy cég Kínát jelöli meg származási helyként, ha ott gyártják le a termékét, nem titkolják. Azért egy akkumulátor nem egy repülőgép, hogy több országban gyártsák le, vagyis valószínűleg egy adott akkumulátort egy gyárban gyártanak le, függetlenül attól, hogy az melyik országban van. Valamint miért nem lehet az egybecsomagolt pakkokban máshol gyártott az akku és a töltő? Ez valamiféle kizáró ok?


Azt én is meg tudom erősíteni, hogy a kínai noname ceruzaakksik sokkal kisebb súlyúak, mint az Energizeres társaik. De a kapacitásukat külön nem mértem, csak ez a szubjektív tapasztalatom van róluk.

2015. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!