Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Számítógépre letöltött film...

Számítógépre letöltött film lejátszása LED TV-n?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy házimozi rendszert és egy LED tv-t. A kérdésem a következő: a számítógépre letöltött 30GB-os filmeket (mkv, m2ts) le tudom úgy játszani a LED tv-n, hogy hozzácsatlakoztatom a számítógépet a tv-hez, mint külső hdd? Nem HDMI kábellel gondoltam, mert akkor végülis a számítógépről menne a tv és nincs olyan jó gépem, ami bírná a tv felbontását. A tv tulajdonságait szeretném kihasználni, hogy a számítógépemet úgy lássa mint külső meghajtó, mintha pl egy pendrive lenne.

2015. nov. 11. 07:42
1 2 3
 1/22 Tengor ***** válasza:
100%

A PC-t külső meghajtóként nem fogod tudni hozzácsatolni.

Vásárlás előtt érdemes róla tájékozódni, hogy a konkrét TV milyen képességekkel bír a fájlok és a meghajtók kezelése terén.

2015. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha a teved tud lejatszani Szamba Szerverrol akkor a gepre felteszel egy szamba progit es meg is van. Talan megy siman a windows file megosztasbol is. Ki kell probalni.
2015. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
49%

Veszett ügy, amin gondolkodsz.

Egyrészt nem mkv-s filmeket kéne nézni tévén, hanem blu-ray képfájlokat!(m2ts-t le sem játsza a tv) Sokkal tisztább, mint a túltömörített mkv.

Külső vinyót hozzácsatlakoztathatsz(nem gépet!), mint meghajtó, csak azzal az a gond, hogy a tv procija játsza le a filmet és nekem is hiába duplamagos a tv-m, meg-meg akadt.(már amit képes lejátszani)

Szóval a tv-hez kell egy jó gép. Nekem is egy alap gépem van. 4. generációs Intel i5. (Most a 6.-nál tartunk) A prociba integrált videókártya elviszi simán a blu-ray képfájlok lejátszását, még a 3D-t is simán!(az mkv sem akad, ha ennyire ragaszkodnál hozzá) Csak egy hdmi-kábel kell.

2015. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat. Lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, csak nem értek hozzá. Akkor a következő lenne a megoldás: veszek egy jó gépet és utána jöhetne a tv?

Ilyen gépre gondoltam, ennyit enged meg a pénztárcám:

- Asrock H97 Anniversary alaplap

- Intel Core i5-4460 processzor

- Gigabyte GeForce GTX750Ti 2GB DDR5 OC videókártya

- FCPC 11 ház

- Toshiba SATA3 1000GB (1TB) 32MB merevlemez

- LC Power LC500H-12 500W tápegység

- Kingston SHFS37A/120G HyperX Fury SSD 120GB 7mm merevlemez ssd

- Corsair KIT Vengeance 8192MB (2x4GB) DDR3 1600MHz memória asztali

- +4 GB RAM, és akkor lenne összesen 12GB.


Ennek ára 200.000 ft lenne. Szerintetek ez már elég lenne, hogy ha később hozzákötök akár egy 40 colos tv-t, akkor egy full bluray filmet lejátsszon normálisan?

2015. nov. 11. 09:07
 5/22 A kérdező kommentje:
Optikai meghajtót nem vennék bele, egyáltalán nem használom, felesleges:)
2015. nov. 11. 09:09
 6/22 Tengor ***** válasza:
100%
Tényleg rá akarsz bízni egy 192 ezer Ft-os gépet egy 8 ezer Ft-os tápra? Persze, hogy nem, szánj még 2-3-szor ennyit a tápra és jó lesz.
2015. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A számítástechnikai boltban állították nekem össze ezt az ajánlatot, nem én. Szakember állította össze:)
2015. nov. 11. 09:21
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A szakembernek ezt a feladatot adta ki a marketing menedzser: minnel tobb sz@r kinai tapot eladni mert a nyakunkon marad !
2015. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi hogy beleszolok. Egy Smart TV nem azert smart mert van benne egy szamitogep?
2015. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

De nekem az a furcsa,hogy miért kéne egy jó gép ahhoz hogy egy LED tv-n bluray filmet tudjak nézni? Ha veszek egy megfelelő LED tv-t, ami gondolom a bluray filmek lejátszására lett tervezve, akkor nem elég, ha ráteszem a bluray filmet a pendrive-ra és azt meg bedugom a tv-be?

Vagy megosztom a gépen a meghajtót és a tv wifijén keresztül rácsatlakozok a gépre.

2015. nov. 11. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!